Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Podwójna runda Roka w Grodzie Kopernika
kalendarz 04/09 2021

Podwójna runda Roka w Grodzie Kopernika

Moto sport

Zawodniczki i zawodnicy przez 3 dni zaliczyli po dwie „czasówki” oraz 8 wyścigów finałowych.

Po odwołaniu dwóch wiosennych weekendów na torze Awix Racing Arena, zawodnicy serii Rok Cup Poland wreszcie zawitali do Torunia i zaliczyli prawdziwy kartingowy maraton w postaci podwójnej, 5. i 6. rundy tegorocznego sezonu.

Zawodniczki i zawodnicy przez 3 dni zaliczyli po dwie „czasówki” oraz 8 wyścigów finałowych. Wyjątkiem była kategoria Mini Rok, w której rozegrano 4 wyścigi eliminacyjne i 4 finałowe.

Dużą niespodziankę podczas 5. rundy w klasie Baby Rok sprawił Kacper Rajpold (A. Wielkopolski/MG Racing), który odniósł pierwsze zwycięstwo w sezonie i zaledwie jednym punktem wyprzedził Michała Pomockiego (A. Wielkopolski/DSR). Nieco więcej, bo 5 punktów stracił do zwycięzcy trzeci w podsumowaniu rundy Mikołaj Gawlikowski (A. Wielkopolski/Bambini), natomiast podczas 6. rundy Pomocki wygrał wszystkie 4 wyścigi, zostawiając za sobą Gawlikowskiego i Mateusza Wala (A. Wielkopolski/CKT). Rajpold tym razem zajął 5. pozycję, a w klasyfikacji generalnej przed ostatnią rundą tegorocznego sezonu prowadzi Michał Pomocki.

Klasę Mini Rok w pierwszej części zawodów zdominował Rafał Paprota (A. Wielkopolski/Parolin), wyprzedzając Franciszka Lassotę (A. Rzemieślnik/Parolin) i Bruno Gryca (A. Polski/Parolin). W powtórce ponownie górą był Paprota, drugą lokatę zajął Lev Krutogolov (Borsch Racing), a trzecią ponownie Gryc. W punktacji po 6. rundach na czele jest Franciszek Lassota.

Polsko-Chiński pojedynek w Junior Roku podczas 5. rundy rozstrzygnął na swoją korzyść Yicheng Qu (A. Morski/JR Racing), obok którego na podium stanęli: Franciszek Hałatnik (A. Leszczyński/Jastrzębski) i Bartosz Grzywacz (A. Wielkopolski/AMO Racing). Nazajutrz lepszy był Hałatnik, który wygrał wszystkie 4 wyścigi i został nowym liderem klasyfikacji generalnej. Drugą lokatę w 6. rundzie Pucharu wywalczył Iwo Beszterda (A. Leszczyński/Parolin), a trzecią Marcel Kasprzycki (A. Wielkopolski/Jastrzębski).

Rywalizację w kategorii Senior Rok tym razem można określić teatrem jednego aktora. Franciszek Palmirski (A. Wielkopolski/JR Racing) w znakomitym stylu wygrał wszystkie 8 wyścigów i jako jedyny ze wszystkich uczestników toruńskich zawodów zgarnął komplet punktów za obie rundy. Po podsumowaniu pierwszego dnia na podium towarzyszyli Palmirskiemu: Marcin Zając (Wallrav/D&D Motorsport) i Jakub Jarosz (AMK Wrocławski/AMO Racing), natomiast w po 6. rundzie „na pudle” stanęli także: Michalina Sabaj (A. Wielkopolski/D&D Motorsport) i Dawid Marcinowski (A. Wielkopolski/Lenartowicz Motorsport). Michalina Sabaj utrzymała prowadzenie w punktacji sezonu.

Finałowa runda Rok Cup Poland 2021 odbędzie się w dniach 10-11 września w Bydgoszczy i wtedy też poznamy zwycięzców poszczególnych kategorii oraz zawodników nominowanych do udziału w Rok Cup Superfinal we włoskim Lonato.

źródło: Rok Cup Poland


Tagi:
Rok Cup Poland, Rok Cup Poland 2021, Kacper Rajpold, Rafał Paprota, Yicheng Qu, Franciszek Hałatnik, Franciszek Palmirski

Zobacz podobne artykuły:

 Max Verstappen rekordzista
kalendarz 20/09 2023

Max Verstappen rekordzista

Wiadomości / Moto sport

2023.09.20

Wygrywając GP Włoch Verstappen ustanowił nowy rekord pod względem liczby kolejnych zwycięstw w F1.
Klara Kowalczyk w FIA Girls On Track - Rising Stars
kalendarz 10/09 2023

Klara Kowalczyk w FIA Girls On Track - Rising Stars

Wiadomości / Moto sport

2023.09.10

Polska zawodniczka wybrana do udziału w tegorocznej edycji prestiżowego programu FIA.
Rajd Śląska 2023: Setka załóg na starcie
kalendarz 07/09 2023

Rajd Śląska 2023: Setka załóg na starcie

Wiadomości / Moto sport

2023.09.07

Międzynarodowa ranga, decydująca runda krajowego czempionatu.
Najnowsze artykuły:
 Seat w słynnych filmach i serialach

Seat w słynnych filmach i serialach

Wiadomości / Ciekawostki

2023.09.24

Historia hiszpańskiej marki na przestrzeni lat wielokrotnie zahaczała o świat kinematografii.
 Škoda Kodiaq i Škoda Superb - Rygorystyczne testy

Škoda Kodiaq i Škoda Superb - Rygorystyczne testy

Prezentacje / Nowości

2023.09.24

Samochody były wystawiane na działanie temperatur do -30°C na północnym kole podbiegunowym i prawie 50°C na pustyni w Arizonie. Ponadto testy prowadzono w Alpach.
 Kolekcjonerska Toyota GR Supra GT4

Kolekcjonerska Toyota GR Supra GT4

Wiadomości / News

2023.09.22

Powstaną tylko trzy egzemplarze.