Pędził ponad 200 km/h, zatrzymali go policjanci z grupy Speed

Policyjna kamera wideorejestratora nagrała nieodpowiedzialnego kierowcę Audi. 55-latek pędził zabrzańskim odcinkiem DK-88 z prędkością ponad 200 km/h.
Do zdarzenia doszło w środę po godzinie 10:00. Policjanci z grupy Speed patrolowali zabrzański odcinek DK-88, gdy zostali wyprzedzeni przez jadące z dużą prędkością Audi. Jego kierowca pędził lewym pasem, znacznie przekraczając dozwoloną prędkość. Pomiar prędkości wskazał 158 km/h. Pomimo obowiązującego na tym odcinku ograniczenia prędkość do 70 km/h, kierowca Audi zaczął jeszcze przyśpieszać, aż do 200 km/h. Ponadto mężczyzna przekraczał linię ciągłą, zjeżdżając na przeciwny pas ruchu.
55-letni gliwiczanin odpowie teraz przed sądem za przekroczenie prędkości oraz stworzenie zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Dodatkowo straci też prawo jazdy na 3 miesiące.
źródło: Policja
Zobacz podobne artykuły:
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Rusza budowa nowego odcinka S10
Wiadomości / News
2026.06.22
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26