Pech Damiana Litwinowicza

Na torze Biķernieki stanęła trójka reprezentantów Polski.
W Rydze odbyła się inauguracyjna runda tegorocznych mistrzostw Europy w rallycrossie. W królewskiej kategorii Euro RX1 wystąpił Damian Litwinowicz, który udanie rozpoczął rywalizację. Po trzech wyścigach kwalifikacyjnych zajmował 10. miejsce. Niestety, w niedzielnym ćwierćfinale po ataku jednego z rywali wypadł z toru. Strata cennego czasu przekreśliła jego szanse na dalszą walkę i ostatecznie został sklasyfikowany na 16. pozycji.
– Niestety mój weekend zakończył się szybciej, niż planowałem… Po ataku ze strony innego zawodnika odpadam w ćwierćfinale – skomentował Damian Litwinowicz na Facebooku.
W nowej klasie RX4 wystąpili Filip Melon i Anna Rusek, którzy ukończyli zawody odpowiednio na 5. i 8. miejscu.
Kolejna runda mistrzostw odbędzie się w ostatni weekend maja w węgierskim Nyirádzie.
źródło: motosport.pzm.pl
Zobacz podobne artykuły:
Polacy z dubletem w Le Mans
Wiadomości / Moto sport
2026.06.14
Zespół Toyoty przed Le Mans 24h
Wiadomości / Moto sport
2026.06.12
Maciej Serafin po testach na Pikes Peak
Wiadomości / Moto sport
2026.06.09
Honda Civic Type R – Japoński hot hatch
Wiadomości / Ciekawostki
2026.06.14
Volkswagen Golf w wersji Pure
Wiadomości / News
2026.06.13
Zespół Toyoty przed Le Mans 24h
Wiadomości / Moto sport
2026.06.12