Paweł Szkopek trzeci na Hungaroringu

W niedzielę na węgierskim torze Hungaroring zakończyła się kolejna runda europejskiego serialu Alpe Adria Cup.
W sobotnim wyścigu kierowca Yamaha Motor Polska zajął trzecie miejsce. Niedzielny wyścig przerwano tuż po starcie i już nie wznowiono. Powodem przerwania zawodów był śmiertelny wypadek słoweńskiego zawodnika Berto Camleka. Prawdopodobnie szczepił się on z innym motocyklistą, a po wywrotce uderzyły w niego maszyny kolejnych zawodników.
Paweł Szkopek: W sobotę cieszyłem się z trzeciego miejsca podczas mojego debiutu na Hungaroringu w czasie kolejnej rundy Alpe Adria Cup. Byłem zmotywowany, aby w niedzielę poprawić ten wynik. Niestety życie pisze czasem scenariusze, które nie są zbyt optymistycznie. Zaraz po starcie niedzielnego wyścigu w wypadku zginął mój kolega i rywal z toru – Berto Camlek ze Słowenii. Jechał parę miejsc za mną. Jest mi niezmiernie przykro, że tak się stało. Chciałbym złożyć rodzinie i przyjaciołom Berto moje najszczersze kondolencje. Brak mi słów, aby wyrazić to co czuje w tej sytuacji.
Kolejny start Szkopka odbędzie się za dwa tygodnie w Poznaniu podczas rundy Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski, gdzie reprezentant Płocka lideruje w klasie Superbike.
Zobacz podobne artykuły:
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Rajd Akropolu 2026
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26