Opel GT – sam się wyłączy?
Wiadomości / News / Opel

General Motors Poland Sp. z o.o. powiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre egzemplarze modelu Opel GT RM 2007, mogą stwarzać zagrożenie dla użytkowników.
Jak poinformowało przedstawiciestwo producenta, w niektórych samochodach kluczyk w stacyjce może obrócić się do pozycji „wyłączony”, co może spowodować częściową utratę zasilania elektrycznego i unieruchomienie silnika. Ryzyko takiej sytuacji zwiększa się, gdy kluczyk jest dodatkowo obciążony (np. przez inne klucze lub pilota) lub gdy pojazd porusza się w trudnych warunkach drogowych. Jeśli kluczyk w stacyjce nie znajduje się w pozycji „włączony”, w razie wypadku może nie zadziałać system poduszek powietrznych.
Na polskim rynku kampanią naprawczą objętych jest 5 pojazdów o numerach VIN:
1G0MG35X27Y136045
1G0MG35X17Y136408
1G0MG35X77Y126952
1G0MG35X47Y123314
1G0MG35X57Y127095
Nabywcy aut objętych kampanią, zostaną wezwani na wizytę w autoryzowanym serwisie w celu wykonania stosownej naprawy.
źródło: UOKiK
Zobacz podobne artykuły:
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Pierwszy Maybach Atelier w Europie powstał w...
Wiadomości / Wydarzenia
2026.06.23
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26