Oleksowicz po raz trzeci w Karkonoszach

W tegorocznym Rajdzie Karkonoskim Fiestą R5 wystartuje Maciej Oleksowicz z Michałem Kuśnierzem.
Na trasę w Kotlinie Jeleniogórskiej, Oleksowicz wyjedzie po raz trzeci w karierze, dla Michała Kuśnierza będzie to szósty start w Rajdzie Karkonoskim.
Maciej Oleksowicz: Bardzo się cieszymy z tego, że także w tym roku będziemy mogli przyjechać do Jeleniej Góry, by rywalizować na wymagających odcinkach specjalnych wokół tego miasta. W ubiegłym roku startowaliśmy tu naszym poprzednim samochodem, a teraz pojedziemy Fiestą R5. Na krętych trasach Rajdu Karkonoskiego turbodoładowany silnik na pewno będzie atutem. Od rajdu Świdnickiego minęło już sporo czasu, więc przed Karkonoskim zaplanowaliśmy dwa intensywne dni testów. Po pierwsze chcemy dobrze ustawić samochód, tak by warunki w Jeleniej Górze i okolicach nas nie zaskoczyły. Po drugie, będzie to dla nas cenny trening jazdy po asfalcie.
Przed Rajdem Karkonoskim Oleksowicz i Kuśnierz zgromadzili 48 punktów i zajmują 4. miejsce w punktacji RSMP.
Foto: D. Kalamus
Zobacz podobne artykuły:
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Rajd Akropolu 2026
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26