Ogier z drugim tytułem mistrza

Francuz Sebastien Ogier (VW Polo WRC) po raz drugi wygrał Rajd Hiszpanii i zapewnił sobie drugi tytuł mistrza świata.
Ogier wygrał cztery odcinki specjalne, na ośmiu najlepszy czas uzyskał jego partner z zespołu VW - Jari-Matti Latvala, który zajął drugie miejsce ze stratą 11,3 s. Trzeci był Mikko Hirvonen (Ford Fiesta WRC), ze stratą 1.42,2.
Dodajmy, że Ogier odniósł 7 zwycięstwo w sezonie, a 23. w karierze. Robert Kubica (Ford Fiesta WRC) zajął 17. miejsce w Rajdzie Hiszpanii. Polak w sobotę stracił szanse na walkę o podium. Podczas 11. odcinka specjalnego jego samochód wypadł z drogi. Serwis zdołał naprawić auto i załoga Kubica/Szczepaniak mogła wrócić na trasę rajdu. Jednak zgodnie z regulaminem z powodu nieukończonych trzech OS-ów, Polacy dostali 15 minut karych.
Ostatnią eliminacją w tym roku będzie Rajd Wielkiej Brytanii (13-16 listopada).
Zobacz podobne artykuły:
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Rajd Akropolu 2026
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26