Ogier i Ingrassia zwycięzcami Aryki
kalendarz 27/06 2021

Moto sport

Sebastien Ogier i Julien Ingrassia wygrali Rajd Safari, szóstą rundę tegorocznych Rajdowych Mistrzostw Świata.

Toyota ma najwięcej powodów do zadowolenia. Na drugim miejscu rajd ukończyła kolejna załoga startująca Yarisem WRC - Takamoto Katsuta. Podium uzupełnił  Ott Tanak (Hyundai I20 WRC). Dla samego Ogiera Safari jest 53. rundą mistrzostw świata.

Dzięki tej wygranej Francuz umocnił się na pozycji lidera. Dodajmy, że ma szanse na ósmy tytuł mistrza świata.

Daniel Chwist i Kamil Heller w sobotę rano stracili szanse na dobry wynik w rajdzie. Ukończyli rajd na czwartym miejscu w WRC 3 i 17 w klasyfikacji generalnej. Ford Fiesta Rally3, którym startował Sobiesław Zasada i Tomasz Borysławski utknął w koleinach około 3 km przed metą. Niestety później w ich samochód  uderzyła kolejna załoga./ns/