Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Nowy Lexus RX z trzema hybrydami?
kalendarz 01/03 2022

Nowy Lexus RX z trzema hybrydami?

News / Lexus

Jeszcze w tym roku może zadebiutować kolejna generacja SUV-a RX.

Jak donosi australijski portal CarExpert, powołując się na japońskie serwisy Creative311 oraz MagX, nowy Lexus RX będzie dostępny z trzema jednostkami hybrydowymi do wyboru. Na szczycie oferty ma się znaleźć układ o oznaczeniu 500h z turbodoładowanym silnikiem o poj. 2.4. Drugim napędem będzie hybryda typu plug-in z 2.5-litrowym, wolnossącym silnikiem. Mowa najprawdopodobniej o systemie bardzo zbliżonym do tego zastosowanego w nowym Lexusie NX 450+. Wskazuje na to też nazwa – Lexus RX z tą jednostką tak jak NX z wtyczką ma wyjeżdżać z fabryki z napisem 450h+ na klapie bagażnika. Trzecią, bazową hybrydą w ofercie nowego Lexusa RX zdaniem japońskich mediów będzie pełna hybryda określana symbolem 350h, również z wolnossącą jednostką 2.5. Każdy ze wspomnianych układów ma bazować na silniku o czterech cylindrach ustawionych w rzędzie.

Szczegółowe parametry i osiągi wspomnianych napędów nie są znane. Punkt odniesienia daje nam jednak wspomniany Lexus NX. Mniejszy brat modelu RX w wersji 450h+ dysponuje mocą 309 KM i rozpędza się do setki w imponujące 6,3 s, a na dodatek oferuje zasięg w trybie elektrycznym nawet do 98 km. NX 350h wytwarza z kolei 243 KM i w wersji z napędem na obie osie przyspiesza do 100 km/h w 7,7 s. Media koncentrują się na układach hybrydowych, ale nic nie wskazuje na to, że Japończycy zrezygnują definitywnie z konwencjonalnych napędów spalinowych w nowym Lexusie RX. Dostępna m.in. w Stanach Zjednoczonych wersja 350 z dużą dozą prawdopodobieństwa otrzyma jednak nowy silnik – turbodoładowany R4 2.4. W nowym NX taki napęd wytwarza około 279 KM. Przyszłość wariantu RX 300, który znamy również z polskich salonów, nie jest natomiast znana.

Nowy Lexus RX będzie w istotny sposób różnił się od poprzednika nie tylko pod względem gamy napędowej. Producent najpewniej skorzysta z nowej platformy GA-K, która zapewni większą sztywność nadwozia, pewniejsze prowadzenie i pozwoli wygospodarować przestronniejsze wnętrze. Możemy spodziewać się też długiej listy udoskonalonych systemów wspomagających kierowcę i całkowicie przeprojektowanego wnętrza z nowymi multimediami.

Mówimy o nowej generacji modelu, więc zmiany będą bez wątpienia dotyczyły również stylistki nadwozia. Poprzeczna listwa świetlna z tyłu auta oraz towarzyszący jej napis Lexus w miejscu owalnego logotypu marki są niemal pewne. Zresztą o tym, jak faktycznie będzie wyglądał nowy Lexus RX, powinniśmy dowiedzieć się już niebawem. Według aktualnych doniesień kolejna – już piąta – generacja SUV-a Lexusa ma zadebiutować w drugiej połowie tego roku, debiut rynkowy przewidywany jest w 2023 r.


Tagi:
Lexus, nowy Lexus RX, Lexus RX

Zobacz podobne artykuły:

Kia Stinger - pożegnanie
kalendarz 14/01 2023

Kia Stinger - pożegnanie

Wiadomości / News

2023.01.14

Kia zakończy produkcję Stingera limitowaną edycją.
GDDKiA w 2023 r. odda blisko 260 km dróg
kalendarz 04/01 2023

GDDKiA w 2023 r. odda blisko 260 km dróg

Wiadomości / News

2023.01.04

W tym roku zostanie przekroczony próg 5000 km dróg szybkiego ruchu.
Nissan LEAF zasila światełka na świątecznej choince
kalendarz 26/12 2022

Nissan LEAF zasila światełka na świątecznej choince

Wiadomości / News

2022.12.26

250-tysięczny LEAF zjechał z taśmy zakładów Nissana w Sunderland.
Najnowsze artykuły:
Kia Stinger - pożegnanie

Kia Stinger - pożegnanie

Wiadomości / News

2023.01.14

Kia zakończy produkcję Stingera limitowaną edycją.
 Sportowy brand Mercedesa notuje rekordowe wyniki sprzedaży

Sportowy brand Mercedesa notuje rekordowe wyniki sprzedaży

Wiadomości / Gorące tematy

2022.12.30

Elektryfikacja dużą szansą dla tego segmentu rynku.
Planujesz zakup BMW lub Mercedesa?

Planujesz zakup BMW lub Mercedesa?

Używane

2022.12.29

Zweryfikuj jego przeszłość.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.