Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
 Nowy duży SUV Lexusa
kalendarz 07/05 2021

Nowy duży SUV Lexusa

News / Lexus

Trwają przygotowania do produkcji w fabryce w Princeton w stanie Indiana.

Plotki stały się faktem. Lexus przygotowuje się do produkcji dużego SUV-a z trzema rzędami siedzeń. Samochód ma spełniać potrzeby osób aktywnych z dużymi rodzinami. Choć na razie producent nie ogłosił jeszcze oficjalnie prac na nowym modelem, ale informacje o tym, że Japończycy szykują coś nowego, są pewne. Źródłem jest komunikat prasowy opublikowany przez amerykański oddział Toyoty.

Czytamy w nim, że Amerykanie zamierzają zainwestować 803 mln dolarów w fabrykę w Princeton w stanie Indiana, w której obecnie powstają obecnie Toyoty – SUV-y Highlander i Sequoia oraz van Sienna. Inwestycja przyniesie 1 400 nowych miejsc pracy i wynika z zamiaru wprowadzenia do produkcji dwóch nowych SUV-ów mieszczących we wnętrzu nawet do ośmiu osób. Toyota USA podkreśla, że jeden będzie występował z logo Toyoty, zaś drugi – Lexusa.

Taka informacja potwierdza pojawiające się od miesięcy plotki, jakby Lexus zamierzał wprowadzić do oferty nowego konkurenta dla największych SUV-ów na rynku. Zapotrzebowanie na podobne auto zgłaszali amerykańscy dealerzy japońskiej marki, dostrzegli je również sami przedstawiciele producenta. Istotny wpływ na ostateczną decyzję mogła mieć pandemia koronawirusa, która skłoniła wiele osób do większej aktywności z dala od zatłoczonych miejsc i w rezultacie zwiększyła zainteresowanie dużymi SUV-ami w Stanach Zjednoczonych.

Nowy model Lexusa otrzyma najprawdopodobniej nazwę TX. W ubiegłym roku japońska marka zarejestrowała w Urzędzie Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych oznaczenia TX 350 i TX 500h. Obecność litery X w obu symbolach – którą Lexus przypisuje wszystkim swoim autom z większym prześwitem – wydaje się jasno wskazywać, że Japończycy zarezerwowali tę nazwę właśnie dla rodzinnego SUV-a. Spokrewniona z tym modelem Toyota będzie najpewniej powiększoną odmianą modelu Highlander, sprzedawaną pod nazwą Grand Highlander. Takie oznaczenie Toyota USA zarejestrowała w grudniu 2020 r.

Toyota USA zapowiada, że obydwa auta będą występowały w wariantach zelektryfikowanych. Obecność pełnych napędów hybrydowych jest praktycznie pewna (na co dodatkowo wskazywałoby oznaczenie TX 500h w przypadku Lexusa). Możemy też spodziewać się hybryd plug-in. Obydwa modele mają również dysponować bogatym wyposażeniem pod względem technologii wspierających kierowcę. Mowa o systemach zautomatyzowanej jazdy, układzie pozwalającym na zdalne zaparkowanie, czy wyjechanie z miejsca parkingowego, który pozwoli na sterowanie autem przy pomocy smartfona, czy otwieraniu samochodu bez klasycznego kluczyka – przy użyciu urządzenia mobilnego.

Ani Lexus, ani Toyota nie zdradzają, kiedy ich nowe 8-miejscowe SUV-y trafią do sprzedaży./oprac. ns/


Tagi:
Lexus, Toyota, nowy SUV Lexusa, Lexus TX 500h, Lexus TX 350, Toyota Grand Highlander

Zobacz podobne artykuły:

Kia Stinger - pożegnanie
kalendarz 14/01 2023

Kia Stinger - pożegnanie

Wiadomości / News

2023.01.14

Kia zakończy produkcję Stingera limitowaną edycją.
GDDKiA w 2023 r. odda blisko 260 km dróg
kalendarz 04/01 2023

GDDKiA w 2023 r. odda blisko 260 km dróg

Wiadomości / News

2023.01.04

W tym roku zostanie przekroczony próg 5000 km dróg szybkiego ruchu.
Nissan LEAF zasila światełka na świątecznej choince
kalendarz 26/12 2022

Nissan LEAF zasila światełka na świątecznej choince

Wiadomości / News

2022.12.26

250-tysięczny LEAF zjechał z taśmy zakładów Nissana w Sunderland.
Najnowsze artykuły:
Kia Stinger - pożegnanie

Kia Stinger - pożegnanie

Wiadomości / News

2023.01.14

Kia zakończy produkcję Stingera limitowaną edycją.
 Sportowy brand Mercedesa notuje rekordowe wyniki sprzedaży

Sportowy brand Mercedesa notuje rekordowe wyniki sprzedaży

Wiadomości / Gorące tematy

2022.12.30

Elektryfikacja dużą szansą dla tego segmentu rynku.
Planujesz zakup BMW lub Mercedesa?

Planujesz zakup BMW lub Mercedesa?

Używane

2022.12.29

Zweryfikuj jego przeszłość.

Bądź na bieżaco! Zapisz się do newslettera.