Nowe Alto debiutuje w Japonii

W grudniu 2014 r. w Japonii pojawił się nowy model popularnego Suzuki Alto.
Najnowsza, ósma już generacja Alto została zbudowana na nowej płycie podłogowej. Dzięki znacznemu obniżeniu masy, Alto waży jedynie 610 kg i zużywa 2,7 l/100km, co – jak podkreśla producent - stanowi najniższy wynik zużycia paliwa pośród pojazdów bez silnika hybrydowego dostępnych w Japonii. Nowe Alto wyposażone otrzymał także najnowsze rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, jak Radar Brake Support (system chroniący przed kolizją).
Przypomnijmy, że Suzuki Alto ma już długą historię. Model ten zadebiutował na japońskim rynku 35 lat temu. Samochód dzięki takim cechom, jak łatwość prowadzenia, zwinność i niskie zużycie paliwa, Alto zyskało dużą sympatię wśród klientów i zapoczątkowało popularność segmentu mini samochodów.
źródło: Suzuki
Zobacz podobne artykuły:
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Pierwszy Maybach Atelier w Europie powstał w...
Wiadomości / Wydarzenia
2026.06.23
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26