Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Nowa edycja Pucharu Ford Fiesta R2
kalendarz 11/04 2014

Nowa edycja Pucharu Ford Fiesta R2

Wiadomości / Moto sport / Ford

42. Rajd Świdnicki-Krause, druga runda RSMP, jest również pierwszą rundą Pucharu Fiesty R2.

Wspólnie z Polskim Związkiem Motorowym, w sezonie 2014, utworzona została klasa 6F, w której rywalizować będą zawodnicy Fordów Fiesta R2. W Rajdzie Świdnickim wystartuje pięć z sześciu zgłoszonych w tym roku do pucharu załóg:

Rafał Janczak / Michał Grudziński – nr 26
Jacek Jurecki / Marcin Roik – nr 29
Jarosław Szeja / Marcin Szeja – nr 30
Aleksander Jaroszewicz / Paweł Tarapacki – nr 32
Michał Streer / Zbigniew Gruszka – nr 33

Na zawodników czeka trasa liczącą 12 odcinków specjalnych, o łącznej długości 167 km. Zmagania rozpoczną się w piątek wieczorem, od dwukrotnego przejazdu Odcinka Specjalnego przebiegającego ulicami Świdnicy. W sobotę załogi pokonają cztery OS-y. W niedzielę rajdowe Fiesty przejadą kolejnych sześć odcinków, w tym słynną próbę Rozciszów-Walim. Meta zaplanowana jest w Świdnicy około godz. 18.00.

Rafał Janczak (kierowca):
„Po długiej przerwie w piątek znów zasiądziemy w naszej Fieście R2. Od Rajdu Condroz na początku listopada niestety nie udało nam się zrobić ani jednego kilometra OS-owego, ani nawet jakiegokolwiek treningowego, gdyż zima nawet na Podbeskidziu była nad wyraz skromna. Mimo tego i nawału spraw poza rajdowych, mamy nadzieję, iż nie zapomnieliśmy jak się Fiestą szybko przemieszcza i wraz z niezawodną ekipą EVOTECH liczymy na dobry wynik, co najmniej taki jak w ostatnim moim starcie w Rajdzie Świdnickim - w roku 2011.”

Jacek Jurecki (kierowca):
„Rajd zapowiada się niezwykle interesująco. Konkurencja w Klasie 6F jest bardzo mocna, a my startujemy po raz pierwszy Fordem Fiesta R2 w RSMP. Priorytetem dla nas jest osiągnięcie mety oraz zdobycie jak największej ilości punktów. Liczymy na doping kibiców, którzy w licznym gronie zawsze docierają na odcinki Rajdu Świdnickiego.”

Jarosław Szeja (kierowca):
„Czekamy na te zawody z wielka niecierpliwością. W miniony weekend nie było dane nam ukończyć Rally Valasska, tym bardziej chcemy pokazać się z dobrej strony. Ostatnie wydarzenia pokazały, że nie tylko nam brakowało śniegu, zimowego treningu i nie tylko ja rozbiłem ostatnio rajdówkę. Dlatego postaramy się z całych sił walczyć o jak najlepszy wynik. Wielkie podziękowania dla naszego sprawnego serwisu za szybką oraz profesjonalna odbudowę naszego samochodu. Do zobaczenia w piątek na prologu Rajdu Świdnickiego.”

Aleksander Jaroszewicz (kierowca):
„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy w tym roku wrócić na oesy. W 2013 roku niestety nie dysponowaliśmy wystarczającym budżetem, który pozwoliłby nam na starty w całym cyklu Castrol Edge Trophy. Udało nam się jedynie wystartować w 1. edycji Rally Masters, co rozbudzało w nas jeszcze większa chęć rywalizacji na odcinkach specjalnych. Chcielibyśmy serdecznie podziękować naszym sponsorom za wsparcie podczas tego sezonu - Sanswiss, Galess A.Lepak, Galess E.Szywała, Balcerek Transport, Autoserwis Jaroszewicz, Pracownia reklamy „Alex”. Zapraszamy wszystkich naszych fanów oraz bliskich do kibicowania!”

Michał Streer (kierowca):
„Jestem szczęśliwy, bo dłuższej przerwie będę mógł znów wystartować. Ostatnio na asfalcie ścigałem się cztery lata temu. Po poniedziałkowych testach mogę stwierdzić, że fiesta r2 to bardzo dobrze prowadzące sie auto, jestem pod wrażeniem jego właściwości trakcyjnych. Cieszy również fakt iz w naszej klasie markowej jest tak mocna i liczna obsada, co gwarantuje duże emocje i ciekawe widowisko. Dziękuje naszemu partnerowi, firmie Sanit-express za wsparcie, mamy nadzieje na sprawne przejechanie wszystkich trudnych odcinków tego rajdu.”

Zbigniew Gruszka (pilot):
„Cieszę się, że znowu pojadę z Michałem rajd, z tym, że tym razem pojedziemy wspólnie pierwszy raz rajd asfaltowy. Testy przebiegły pomyślnie, Fiesta to bardzo fajny samochód za rozsądne pieniądze, a konkurencja w klasie 6F jest naprawdę mocna. Zachęcamy do kibicowania.”

 

Zobacz podobne artykuły:

Mustang Super Cobra Jet 1800 – gotów do bicia rekordów
kalendarz 29/05 2023

Mustang Super Cobra Jet 1800 – gotów do bicia rekordów

Wiadomości / Ciekawostki

2023.05.29

Mustang Super Cobra Jet 1800 to drapieżna przemiana Mustanga Cobra Jet 1400 – do którego należą wcześniejsze rekordy świata zawodów NHRA.
Kajetanowicz rusza na Rajd Sardynii
kalendarz 27/05 2023

Kajetanowicz rusza na Rajd Sardynii

Wiadomości / Moto sport

2023.05.27

1 czerwca załoga rozpocznie się szutrowy Rajd Sardynii, który dla Kajetanowicza i Szczepaniaka będzie drugą rundą WRC2 w tym sezonie.
79. Rajd Polski: triumf Sesksa i Francisa
kalendarz 22/05 2023

79. Rajd Polski: triumf Sesksa i Francisa

Wiadomości / Moto sport

2023.05.22

Martins Sesks i Renars Francis (Skoda Fabia RS Rally2) wygrali 79. Rajd Polski.
Najnowsze artykuły:
Mustang Super Cobra Jet 1800 – gotów do bicia rekordów

Mustang Super Cobra Jet 1800 – gotów do bicia rekordów

Wiadomości / Ciekawostki

2023.05.29

Mustang Super Cobra Jet 1800 to drapieżna przemiana Mustanga Cobra Jet 1400 – do którego należą wcześniejsze rekordy świata zawodów NHRA.
Honda Civic 2.0 184 KM i-MMD e-HEV Advance – Potrafi zauroczyć...

Honda Civic 2.0 184 KM i-MMD e-HEV Advance – Potrafi zauroczyć...

Testy / Testy

2023.05.28

Ten samochód ma wszystko, aby Ciebie zauroczył. Dlatego nie sposób jest nie polubić najnowszej 11-generacji już odmiany modelu Civic.
Gdzie na offroad?

Gdzie na offroad?

Wiadomości / News

2023.05.27

Jak rozpocząć przygodę z offroadem w Polsce?