Niemcy opodatkują kierowców?

Obcokrajowcy odwiedzający Niemcy będą musieli zapłacić 10 euro za 10 dni użytkowania dróg.
Niemiecki minister transportu, Aleksander Dobrindt ujawnił plany opodatkowania zagranicznych kierowców od 2016 r.
Zgodnie z założeniami, zagraniczni kierowcy będą zmuszeni wykupić specjalny znaczek w cenie 10 euro na okres 10 dni lub za 100 euro na cały rok. Opłaty będą również dotyczyły Niemców, ale poniesione przez nich koszty będą skompensowane w równoważnej obniżce w podatkach.
Akcja już wzbudziła sprzeciw sąsiednich krajów, jak Austria i Holandia, ale zdaniem Dobrindta, przygotowywane plany nie naruszają przepisów UE. Jak dodaje minister, w ciągu czterech lat do kasy państwa z tytułu opłat może wpłynąć 2,5 mld euro. Pozyskane w ten sposób pieniądze zostaną przenaczone na modernizacje dróg.
Zobacz podobne artykuły:
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Pierwszy Maybach Atelier w Europie powstał w...
Wiadomości / Wydarzenia
2026.06.23
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26