Niebezpieczne wyprzedzanie tirów na krajowej ósemce

Kamera nieoznakowanego radiowozu podlaskiej grupy Speed nagrała niebezpieczne manewry tirów.
Do zdarzenia doszło w pierwszą niedzielę lutego, na jednym z najniebezpieczniejszych odcinków krajowej ósemki w rejonie miejscowości Kopisk. 29-letni kierowca Mercedesa nie zastosował się do znaku B-26 "zakaz wyprzedzania przez samochody ciężarowe" i jadąc w kierunku Augustowa wyprzedził inny pojazd ciężarowy. Chwilę później, jadący za nim 23-letni kierowca tira tej samej marki wykonał ten sam niedozwolony manewr nie zważając również na linie ciągłe. Kierowcy wielotonowych pojazdów, za niebezpieczne manewry, zostali ukarani mandatami.
Policjanci przypominają, że na krajowej ósemce pomiędzy Białymstokiem a Augustowem dochodziło w przeszłości do wielu tragicznych w skutkach wypadków. W związku z tym jest to odcinek drogi szczególnie patrolowany przez funkcjonariuszy z podlaskiej grupy Speed. Mundurowi apelują o szczególną ostrożność w trakcie jazdy w niekorzystnych warunkach drogowych i stosowanie się do obowiązującego oznakowania.
źródło: Policja
Zobacz podobne artykuły:
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Rusza budowa nowego odcinka S10
Wiadomości / News
2026.06.22
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26