Następca VW Amaroka powstanie wspólnie z Fordem
News / Ford / Volkswagen

Grupa VW podpisała wstępną umowę z Fordem, w ramach której obydwaj producenci opracują następcę Amaroka.
Samochód ma korzystać z tej samej platformy, co pickup Ford Ranger. Według szefa VW Samochody Użytkowe, Thomasa Sedrana, inne wspólne projekty z Fordem mogą być kontynuowane i mogą obejmować dodatkowe projekty pojazdów, w tym auta z trybem jazdy autonomicznej, czy też korzystanie z tych samych platform dla samochodów elektrycznych, informuje Autonews Europe.
Obydwaj producenci nawiązali współpracę w ramach globalnego partnerstwa w styczniu tego roku. Łącznie sprzedali w ciągu ostatniego roku około 1,2 mln lekkich samochodów dostawczych. Jak się szacuje, popyt na pojazdy dostawcze ma wzrosnąć w ciągu najbliższych pięciu lat./ns/
Zobacz podobne artykuły:
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Rusza budowa nowego odcinka S10
Wiadomości / News
2026.06.22
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26