Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Nad Brdą ruszyły mistrzostwa Polski
kalendarz 26/04 2023

Nad Brdą ruszyły mistrzostwa Polski

Moto sport

Najmłodsi zawodnicy rywalizowali na Kartodromie Bydgoszcz w ramach Mistrzostw Polski Młodzików – Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży.

Pierwsza runda Kartingowych Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Młodzików była także okazją do rywalizacji w krajowym czempionacie zawodników startujących na co dzień w serii Rok Cup Poland.

Klasę Baby Rok zdominował Borys Piotrowski (A. Rzemieślnik/Bambini Racing), który wygrał wszystkie 4 wyścigi i zgarnął komplet punktów. Na drugim miejscu ukończył zawody Aleksander Pelikański (A. Rzemieślnik/Parolin Poland), a na trzecim Jan Gardzielik (A. Koszaliński/ST-Racing). Czwarty był Dominik Wójcik (TTSK K-Team/Bambini Racing), natomiast na piątej pozycji sklasyfikowano Lenę Szyfter (A. Rzemieślnik/DSR Shifter), która błysnęła formą podczas pierwszej rundy Rok Cup Poland w Toruniu, gdzie zajęła drugie miejsce.

W Mini Roku triumfował zwycięzca dwóch wyścigów Błażej Kostrzewa przed Norbertem Plaszewskim (Parolin Poland) i Tomaszem Cichorackim (A. Wielkopolski/Bambini Racing). Tuż za podium ukończyli zawody Kacper Rajpold (A. Wielkopolski/MG Racing) oraz Marek Łagan (A. Leszczyński/CKT Racing).

W gronie starszych zawodników, rywalizujących w ramach Kartingowych Mistrzostw Polski, na torze położonym nad Brdą, w kategorii Senior Rok najlepszy był Jan Przyrowski (dwa pierwsze i dwa drugie miejsca w wyścigach), wyprzedzając swojego kolegę z zespołu AMO Racing, Jakuba Rajskiego (dwa zwycięstwa). Obok naszej eksportowej dwójki zawodników podium uzupełnił Marcel Kasprzycki (A. Wielkopolski/ Jastrzębski Racing). Dla 14-latka z Częstochowy był to bardzo udany weekend, bo oprócz trzeciej lokaty w Seniorach został triumfatorem klasy OK Junior (wygrał dwa wyścigi). Kolejne miejsca w tej kategorii zajęli Maksymilian Rafalik (A. Rzemieślnik/KRZ Motorsport), Adam Sydor (TTSK K-Team/KRZ Motorsport), Wojciech Woda (A. Wielkopolski/Parolin Poland) oraz Morgan Knudsen (A. Polski/AMO Racing).

Podobnie jak w poprzednich latach, w tegorocznym sezonie Kartingowe Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Polski Młodzików składają się z trzech rund. Kolejna z nich odbędzie się w dniach 21-23 lipca w Słomczynie.

źródło: Rok Cup Poland
Foto: Joanna Lenart


Tagi:
Rok Cup Poland, Rok Cup Poland 2023, Kartingowe Mistrzostwa Polski, Borys Piotrowski, Błażej Kostrzewa, Jan Przyrowski

Zobacz podobne artykuły:

 Max Verstappen rekordzista
kalendarz 20/09 2023

Max Verstappen rekordzista

Wiadomości / Moto sport

2023.09.20

Wygrywając GP Włoch Verstappen ustanowił nowy rekord pod względem liczby kolejnych zwycięstw w F1.
Klara Kowalczyk w FIA Girls On Track - Rising Stars
kalendarz 10/09 2023

Klara Kowalczyk w FIA Girls On Track - Rising Stars

Wiadomości / Moto sport

2023.09.10

Polska zawodniczka wybrana do udziału w tegorocznej edycji prestiżowego programu FIA.
Rajd Śląska 2023: Setka załóg na starcie
kalendarz 07/09 2023

Rajd Śląska 2023: Setka załóg na starcie

Wiadomości / Moto sport

2023.09.07

Międzynarodowa ranga, decydująca runda krajowego czempionatu.
Najnowsze artykuły:
 Seat w słynnych filmach i serialach

Seat w słynnych filmach i serialach

Wiadomości / Ciekawostki

2023.09.24

Historia hiszpańskiej marki na przestrzeni lat wielokrotnie zahaczała o świat kinematografii.
 Škoda Kodiaq i Škoda Superb - Rygorystyczne testy

Škoda Kodiaq i Škoda Superb - Rygorystyczne testy

Prezentacje / Nowości

2023.09.24

Samochody były wystawiane na działanie temperatur do -30°C na północnym kole podbiegunowym i prawie 50°C na pustyni w Arizonie. Ponadto testy prowadzono w Alpach.
 Kolekcjonerska Toyota GR Supra GT4

Kolekcjonerska Toyota GR Supra GT4

Wiadomości / News

2023.09.22

Powstaną tylko trzy egzemplarze.