Mikołaj Marczyk po raz drugi mistrzem
kalendarz 17/10 2021

Moto sport

47. edycja Rajdu Koszyc była finałową rundą tegorocznej odsłony Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski (RSMP).

Licząca blisko 90 załóg stawka krajowego czempionatu i słowackich cykli rywalizowała na dziesięciu asfaltowych próbach sportowych o łącznej długości blisko 130 km.

W Rajdzie Koszyc do zdobycia było o 10 punktów więcej niż w krótszych rundach RSMP, a losy mistrzowskiego tytułu i obsady podium klasyfikacji sezonu miały rozstrzygnąć się właśnie na Słowacji.

Zawody wygrali Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia Rally2 evo), czym przypieczętowali zdobycie drugiego w karierze tytułu mistrzów Polski (199 pkt). Drugie miejsce zajęła załoga Wojciech Chuchała/Sebastian Rozwadowski (Skoda Fabia Rally2 evo, 149 pkt), a na trzecim uplasowali się Łukasz i Tomasz Kotarbowie (Citroen C3 Rally2).