Max Verstappen rekordzista
kalendarz 20/09 2023

Moto sport

Wygrywając GP Włoch Verstappen ustanowił nowy rekord pod względem liczby kolejnych zwycięstw w F1.

Holender z zespołu Red Bull Racing zwyciężył na słynnym torze Monza, ustanawiając jednocześnie nowy rekord pod względem liczby kolejnych zwycięstw w F1, triumfując po raz 10. z rzędu.

Dotychczas najlepszym wynikiem pod względem liczby wygranych Grand Prix pod rząd mógł się pochwalić Sebastian Vettel.

Verstappen ma jednak na koncie jeszcze kilka innych rekordów. Mając 17 lat i 3 dni zadebiutował jako najmłodszy zawodnik w F1. Podczas Grand Prix Malezji w 2015 r. gdy Sebastian Vettel świętował swoje pierwsze zwycięstwo dla Ferrari, Verstappen był najmłodszym zawodnikiem, który zdobył punkty, zaledwie dwa tygodnie po swoim debiucie w F1.

Podczas GP Hiszpanii w 2016 r. Max ustanowił kilka rekordów w F1, stając się najmłodszym kierowcą, który prowadził w wyścigu, a godzinę później został najmłodszym zwycięzcą wyścigu i najmłodszym kierowcą, który stanął na podium F1. W tym samym roku podczas GP Brazylii w ulewnym deszczu został najmłodszym zawodnikiem, który ustanowił najszybsze okrążenie w wyścigu. W zaledwie czternaście okrążeń awansował z szesnastego na trzecie miejsce./ns/