Marczyk zwycięzcą Rajdu Barbórka
Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk w Skodzie Fabia RS Rally2 wygrali 61. Rajd Barbórka.
Drugie miejsce w końcowej klasyfikacji zajęli Kacper Wróblewski i Jakub Wróbel (Skoda Fabia Rally2 EVO), tracąc do zwycięzców nieco ponad 2 sekundy. Trzecią pozycję wywalczyli Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski (Skoda Fabia Rally2 EVO).
Marczyk prowadził w klasyfikacji rajdu od pierwszych porannych odcinków na terenie Autodromu Słomczyn, aż do ostatniej próby na Bemowie. Ostatni odcinek zwycięzcy rajdu pojechali spokojnie, ale w tempie wystarczającym na utrzymanie pierwszej pozycji.
Miejsce na podium stracili w ostatniej chwili Michał Ratajczyk i Jędrzej Szczęśniak. Załoga, która od początku rajdu zajmowała trzecią pozycję, na Autodromie Bemowo musiała ostatecznie uznać wyższość Wojciecha Chuchały i Sebastiana Rozwadowskiego. Były mistrz Polski wskoczył na podium, pokonując Ratajczyka zaledwie o… 13 setnych sekundy. Po drugim miejscu w ubiegłym sezonie, to kolejne podium dla Chuchały, który na rajdowe trasy wraca okazjonalnie.
61. Rajd Barbórka – klasyfikacja:
1. Marczyk / Gospodarczyk Skoda Fabia RS Rally 2
2. Wróblewski / Wróbel Skoda Fabia Rally2 EVO +2,33
3. Chuchała / Rozwadowski Skoda Fabia Rally2 EVO +9,96
4. Ratajczyk / Szcześniak Skoda Fabia Rally2 +10,09
5. Szeja / Szeja Skoda Fabia +13,75
źródło: barborka.pl
Zobacz podobne artykuły:
Rusza Rajd Dakar 2025
Wiadomości / Moto sport
2025.01.03
Dacia Sandriders na starcie Dakaru
Wiadomości / Moto sport
2025.01.02
Rajd Dakar 2025
Wiadomości / Moto sport
2024.12.31
Obawy o serwis mogą zniechęcać do zakupu aut elektrycznych
Wiadomości / Gorące tematy
2025.01.13
Porsche GT3, którego nikt nie kupuje
Wiadomości / News
2025.01.12
HySE-X2 - Wodorowy buggy w Rajdzie Dakar
Warsztat / Technika
2025.01.11