Lexus wyprzedził BMW na rynku amerykańskim
Wiadomości / News / Lexus / slider

Według serwisu amerykańskiej giełdy NASDAQ, Lexus pokonał w tym roku kolejnego ze swoich niemieckich rywali, awansując na drugą pozycję rynku aut klasy premium w USA.
Nasdaq.com przypomina, że rok 2015 Lexus zakończył na trzeciej pozycji amerykańskiego rynku samochodów luksusowych. Firma sprzedała wówczas nieco ponad 344 tys. aut, osiągając wzrost 10,7 proc. rok do roku, podczas gdy BMW zwiększył sprzedaż o 1,9 proc. do 346 tys.
W bieżącym roku wszyscy producenci aut premium walczyli ze spadkiem popytu w tym segmencie rynku w USA. Lexus okazał się pod tym względem bardziej skuteczny od BMW, czego efektem był awans japońskiej marki na drugą pozycję.
Serwis Nasdaq zwraca też uwagę, że choć japońskie auta cieszyły się wśród nabywców mniejszym zainteresowaniem, niż w roku poprzednim, to jednocześnie Lexus zwiększył sprzedaż w segmencie SUV o 6,5 proc. W stosunku do roku 2015 o 8 proc. wzrosła sprzedaż bestsellerowego Lexusa RX, zaś na drugie miejsce awansował nieco mniejszy Lexus NX ze wzrostem sprzedaży niemal 20 proc.
Zobacz podobne artykuły:
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Pierwszy Maybach Atelier w Europie powstał w...
Wiadomości / Wydarzenia
2026.06.23
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26