Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Laskowski lepszy od Kajetanowicza!
kalendarz 05/04 2022

Laskowski lepszy od Kajetanowicza!

Moto sport

16-latek wygrał w debiucie w Chorwacji!

Hubert Laskowski kolejny raz pokazał, że ma wielki talent. Młody kierowca Forda Fiesty Rally3 korzystając ze słabszego auta od rywali, wygrał pierwszą rundę rajdowych mistrzostw Chorwacji. Co więcej za swoimi plecami zostawił m.in. Kajetana Kajetanowicza.

Pierwsza runda mistrzostw Chorwacji składała się z siedmiu odcinków specjalnych. Na start załogi zmierzyły się z superoesem Korana wynoszącym 6,49 km. Już ta próba pokazała, że Hubert będzie walczył o podium. Trzeci czas zapowiadał dobrą niedzielną część imprezy.

Drugiego dnia zaplanowano dwukrotne przejazdy prób Kupa (15,20 km), Dobra (11,12 km) oraz Mreznica (15,60 km). Co ważniejsze odcinki w dużej mierze pokrywały się z OS-ami Rajdu Chorwacji, który stanowi rundę mistrzostw świata. Zachęciło to do startu m.in. Kajetana Kajetanowicza, dla którego był to element przygotowań do boju o mistrzowski tytuł.

Niedziela dla Huberta rozpoczęła się perfekcyjnie. 16-latek był najszybszy na pierwszym odcinku specjalnym i został liderem w klasyfikacji generalnej! Na kolejnych dwóch OS-ach Hubert uzyskiwał trzecie rezultaty i na serwis zjechał z przewagą 10,4 sekundy nad najgroźniejszym rywalem. Blisko był również trzeci zawodnik korzystający z dużo lepszej Skody Fabii R5. Jego strata wynosiła 14,2 sekundy.

Na drugiej pętli Hubert ponownie udowodnił, że mimo swojego młodego wieku,  jest niezwykle dojrzałym zawodnikiem i utrzymał rywali za swoimi plecami. Dwukrotnie drugie czasy i jeden trzeci zapewnił pierwszą w karierze wygraną w klasyfikacji generalnej! Na mecie Hubert był lepszy od najgroźniejszego rywala o 3,6 sekundy! Warto zaznaczyć, że był nim zawodnik, który ma na koncie 180 startów, osiem w mistrzostwach świata i 36 w mistrzostwach Europy! Na mecie gratulacji Hubertowi nie szczędził pokonany Kajetanowicz.

- Pierwszy asfaltowy rajd za nami i wygraliśmy go w klasyfikacji generalnej! Jestem bardzo szczęśliwy! Odcinki były bardzo trudne. Musiałem szybko przyzwyczaić się do zmiennej przyczepności. Miejscami było bardzo dobrze, a w innych partiach znikała całkowicie. W takich warunkach też trzeba umieć jeździć, zwłaszcza że Rajd Chorwacji jest rundą mistrzostw świata. Dobrze jest zdobywać doświadczenie na próbach, gdzie rywalizują najlepsi. Chciałbym podziękować całemu zespołowi za świetnie wykonaną pracę, która zaprocentowała u nas. Bez nich nie byłoby tego wyniku! Dziękuję również bardzo Kajetanowi Kajetanowiczowi za rady! Przydały się i były bardzo pomocne, co widać po rezultacie! - komentował Hubert.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni. Wykonaliśmy kawał dobrej roboty! Przed startem obawiałem się opisu trasy. Na odcinkach było wiele szczytów, zacieśniających się zakrętów i cięć, które sprawiały, że na drodze pojawiało się sporo brudu. Przyczepność wielokrotnie się zmieniała na jednym odcinku. To było bardzo trudne do wychwycenia. Najważniejsze jest dla nas, że nie popełniliśmy żadnego błędu: od przygotowań po rywalizację. Cały rajd przejechaliśmy czysto i dobrym tempem. Rywale byli bardzo silni i pewne zaskoczenie stanowi fakt, że byliśmy lepsi od lokalnych kierowców, którzy startują tu wiele lat. Dla nas był to debiut na asfalcie! Po chwili świętowania jesteśmy już jednak myślami przy kolejnym występie, by jak najlepiej przygotować się do niego - dodał Michał Kuśnierz, pilot Huberta.


Tagi:
Quattro River Rally 2022, Hubert Laskowski, Michał Kuśnierz, Ford Fiesta Rally3

Zobacz podobne artykuły:

Kajetanowicz testował nową rajdówkę
kalendarz 11/03 2023

Kajetanowicz testował nową rajdówkę

Wiadomości / Moto sport

2023.03.11

Kajetan Kajetanowicz jest już na ostatnim etapie przygotowań do rozpoczęcia sezonu 2023.
Klara Kowalczyk II kartingowym wicemistrzem Polski
kalendarz 26/12 2022

Klara Kowalczyk II kartingowym wicemistrzem Polski

Wiadomości / Moto sport

2022.12.26

Klara Kowalczyk zdobyła w sezonie 2022 tytuł II kartingowego wicemistrza Polski.
Ott Tänak wraca do zespołu M-Sport
kalendarz 18/12 2022

Ott Tänak wraca do zespołu M-Sport

Wiadomości / Moto sport

2022.12.18

Tänak będzie w zespole kierowcą numer 1 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata 2023.
Najnowsze artykuły:
Co kieruje klientami salonów samochodów przy wyborze sprzedawcy?  Odpowiadamy

Co kieruje klientami salonów samochodów przy wyborze sprzedawcy? Odpowiadamy

Wiadomości / Wydarzenia

2023.03.23

Jakie kryteria biorą pod uwagę kupujący wybierając salon dealera? Postaramy się na te pytania odpowiedzieć.
Warto serwisować samochód w ASO? Odpowiadamy.

Warto serwisować samochód w ASO? Odpowiadamy.

Warsztat / Porady

2023.03.23

Zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie czy warto serwisować swój samochód w Autoryzowanej Stacji Obsługi? Choć zdania były podzielone, to większość jednak odpowiedziała „tak”. Zgadzamy się z tym stwierdzeniem i na podstawie wyb...
Zakaz sprzedaży aut spalinowych w UE pod znakiem zapytania

Zakaz sprzedaży aut spalinowych w UE pod znakiem zapytania

Wiadomości / Gorące tematy

2023.03.20

Co dalej z motoryzacyjną rewolucją?