Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Kradli części w fabryce Renault
kalendarz 14/03 2023

Kradli części w fabryce Renault

News / Renault

Pracownicy Renault w hiszpańskiej fabryce aresztowani za kradzież części silnika.

Ten proceder kosztował francuskiego producenta prawie 600 000 euro.

W ciągu ostatnich kilku lat problemy z łańcuchem dostaw paraliżowały przemysł motoryzacyjny, a wiele firm cierpiało z powodu krytycznych niedoborów części, co prowadziło do opóźnień w produkcji. Teraz wydaje się, że jedna z tych firm, Renault, może mieć odpowiedź na przynajmniej część przyczyn tego niedoboru, a tą odpowiedzią jest kradzież.

Jak donosi Periodismo del Motor, fabryka francuskiego producenta samochodów w Valladolid w Hiszpanii była ofiarą wielu kradzieży części na przestrzeni ponad roku, co kosztowało firmę setki tysięcy euro.

Według publikacji jeden z kierowców fabryki w Valladolid był w zmowie z przedstawicielem innej firmy transportowej i przy pomocy innego pracownika Renault udało się wykradać części z fabryki bez żadnego problemu.

Śledztwo zostało wszczęte po tym, jak wspomniana firma transportowa Arcese España oraz szef bezpieczeństwa Renault zgłosili skargi dotyczące potencjalnej kradzieży części przeznaczonych do fabryki w Valladolid. Jak się okazało, po sprawdzeniu nagrań z monitoringu znaleziono dowody na kradzież części. Było to podstawą do aresztowań i zatrzymań, choć śledztwo trwa nadal i nie są wykluczone kolejne aresztowania.

Firma Arcese zgłosiła kradzież trzech pojemników z katalizatorami, które miały trafić do fabryki w Valladolid, ale w tajemniczy sposób zniknęły. Po dalszym dochodzeniu Renault odkryło kradzież dwóch palet wtryskiwaczy, które rzekomo zostały skradzione w 2021 r, ale nigdy nie zostały odnalezione z powodu wadliwych kamer monitoringu. Szacuje się, że w wyniku tych kradzieży Renault straciło 589 762 euro (627 890 dolarów), z czego 69 174 euro (73 646 dolarów) pochodziło z kradzieży zgłoszonej przez Arcese.

Nie jest jasne, czy straty zgłoszone przez obie firmy to tylko koszt samych surowych części, czy raczej ten koszt plus straty spowodowane wynikającymi z tego opóźnieniami w produkcji./ns/


Tagi:
Renault, fabryka Renault w Valladolid

Zobacz podobne artykuły:

Gdzie na offroad?
kalendarz 27/05 2023

Gdzie na offroad?

Wiadomości / News

2023.05.27

Jak rozpocząć przygodę z offroadem w Polsce?
Zakaz parkowania hulajnóg elektrycznych na chodnikach
kalendarz 25/05 2023

Zakaz parkowania hulajnóg elektrycznych na chodnikach

Wiadomości / News

2023.05.25

Wiedeń wprowadza zaostrzone zasady.
Inwestycje MAN-a
kalendarz 24/05 2023

Inwestycje MAN-a

Wiadomości / News

2023.05.24

MAN zainwestował prawie miliard złotych w rozbudowę fabryki w Niepołomicach.

Firmy z branży

Dyszkiewicz Sp. z o.o.

mazowieckie
ul. Warszawska 84
05-520 Konstancin-Jeziorna
Tel.: 22 754 51 21
Email.: grzegorz.dawidko@dyszkiewicz.pl
https://dyszkiewicz.renault.pl/
Najnowsze artykuły:
Mustang Super Cobra Jet 1800 – gotów do bicia rekordów

Mustang Super Cobra Jet 1800 – gotów do bicia rekordów

Wiadomości / Ciekawostki

2023.05.29

Mustang Super Cobra Jet 1800 to drapieżna przemiana Mustanga Cobra Jet 1400 – do którego należą wcześniejsze rekordy świata zawodów NHRA.
Honda Civic 2.0 184 KM i-MMD e-HEV Advance – Potrafi zauroczyć...

Honda Civic 2.0 184 KM i-MMD e-HEV Advance – Potrafi zauroczyć...

Testy / Testy

2023.05.28

Ten samochód ma wszystko, aby Ciebie zauroczył. Dlatego nie sposób jest nie polubić najnowszej 11-generacji już odmiany modelu Civic.
Kajetanowicz rusza na Rajd Sardynii

Kajetanowicz rusza na Rajd Sardynii

Wiadomości / Moto sport

2023.05.27

1 czerwca załoga rozpocznie się szutrowy Rajd Sardynii, który dla Kajetanowicza i Szczepaniaka będzie drugą rundą WRC2 w tym sezonie.