Klasyki w Stacji Mercedes

W niedzielę, 2 sierpnia, do Stacji Mercedes na warszawskim Powiślu przyjechały prawdziwe perełki motoryzacji.
Pod letnim pawilonem zaparkowało ponad 60 pięknie odrestaurowanych pojazdów. Wśród nich znalazły się roadstery, dostojny Adenauer, jak również zabytkowe kabriolety. Najstarsze modele, które tego dnia gościły na Powiślu, pochodziły z lat 30.
Podczas Dnia Klasyków, pojawiły się m. in.: Mercedes 230 z 1937 r., Mercedes 200 Roadster z 1936 r., Mercedes 300, zwany Adenauerem, kilka Mercedesów R107, Mercedes Ponton, Mercedesy W124, jak również Mercedes W111 Coupé.
Szczególną atrakcją dla gości letniego pawilonu była możliwość wygrania przejażdżki zabytkowym modelem, obecnym podczas wydarzenia. Zwyciężczyni konkursu wybrała czerwonego Mercedesa W121 190 SL.
Stację Mercedes odwiedził także znany aktor i fan klasyków – Marcin Dorociński. Na niedzielne spotkanie przyjechał swoim nowo zakupionym Mercedesem SEC 560. Jak powiedział sam Dorociński: Starsze auta są po prostu piękne. Mają wdzięk, styl, oczarowują i robią ogromne wrażenie. Jazda zabytkowymi samochodami to po prostu niesamowita przygoda./oprac. ns/
Foto: Piotr Jakubowski
Zobacz podobne artykuły:
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Pierwszy Maybach Atelier w Europie powstał w...
Wiadomości / Wydarzenia
2026.06.23
Honda Civic Type R – Japoński hot hatch
Wiadomości / Ciekawostki
2026.06.14
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26