Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Kierowcy z tych miast płacą mniej
kalendarz 17/01 2014

Kierowcy z tych miast płacą mniej

Wizyta na stacji benzynowej przyprawia Cię o dreszcze? Nie tylko Ciebie. Ceny benzyny potrafią mocno uderzyć po kieszeni, zwłaszcza tych, którzy korzystają z samochodów na co dzień.

Nie wszędzie jednak jest tak samo drogo. To ile kierowcy płacą za paliwo zależy także od …miasta, w którym tankują. Gdzie jest najtaniej?

Z danych systemu Yanosik wynika, że w grudniu 2013 najniższe ceny paliwa Pb 95 notowano w Warszawie. Średnia cena litra benzyny w stolicy oscylowała wokół 5,36 zł. Nieco więcej musieli płacić kierowcy z Rzeszowa i Białegostoku. W obydwu tych miastach średnia cena litra Pb 95 kształtowała się na poziomie 5,38 zł.

 Będzie taniej? Może

We wszystkich pozostałych miastach wojewódzkich przeciętna cena benzyny przekroczyła pułap 5,40 zł za litr. Najwięcej do zapłaty mieli mieszkańcy Szczecina – 5,58 zł. Spore wydatki czekały też kierowców z Zielonej Góry, którzy za litr Pb 95 płacili ok. 5,54 zł. Zmotoryzowani z Bydgoszczy musieli płacić średnio 5,52 zł za litr tego paliwa. – Ceny paliw są dosyć zróżnicowane, ale kierowcy zapewne zdają sobie sprawę, że wartości te charakteryzuje także pewna dynamika zmian – mówi Magda Zglińska z Yanosik.pl – To, że w danym mieście paliwo jest droższe czy tańsze nie znaczy, że tak będzie zawsze – dodaje.

Kierowcom pozostaje uzbroić się w cierpliwość albo... uruchomić instynkt łowcy i poszukać stacji, które w danym momencie oferują korzystniejsze ceny. W dobie XXI wieku nie jest to wcale takie trudne. Ceny paliw na stacjach można sprawdzić np. za pomocą aplikacji.   
          
 źródło: Creandi