Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Kartingowa rywalizacja nabiera rumieńców
kalendarz 30/07 2020

Kartingowa rywalizacja nabiera rumieńców

Moto sport

Druga runda Kartingowych Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Młodzików była także okazją do rywalizacji zawodników startujących w serii Rok Cup Poland. Miejscem zawodów tym razem był Kartodrom Bydgoszcz.

Jeszcze przed rozpoczęciem oficjalnych treningów, zawodnikom nominowanym do Akademii Orlen Team wręczono po komplecie opon. To jedna z nagród ufundowanych przez partnera strategicznego serii – koncern PKN Orlen.

Triumfator kategorii Baby Rok w czasie pierwszej rundy w Słomczynie – Bruno Gryc (A. Polski/Parolin Poland) tym razem zajął trzecią lokatę, jednak dwa zwycięstwa drugiego dnia zawodów i pozycja lidera punktacji stawiają syna znanego kierowcy rajdowego, Tomasza Gryca, w roli faworyta finałowej rundy na szybkim torze w Poznaniu. Pierwsze miejsce w Bydgoszczy wywalczył Jakub Kiwalski (A. Leszczyński/Parolin Poland), natomiast drugą lokatę zajął Szymon Łykowski (A. Rzemieślnik/MK Racing).

W Mini Roku trwa seria zwycięstw Iwo Beszterdy (A. Leszczyński/Parolin Poland), który po zdobyciu kompletu punktów podczas poprzedniej rundy, tym razem nie wygrał jedynie ostatniego z czterech wyścigów. Na drugim stopniu podium stanął Kacper Turoboyski (A. Leszczyński/Bambini Racing), a na trzecim Marcel Kasprzycki (A. Wielkopolski/Jastrzębski Racing).

Komplet zwycięstw w klasie Junior Rok zapisał na swoim koncie Bartosz Grzywacz (A. Wielkopolski), co oznaczało drugi trumf zawodnika zespołu AMO Racing w rundzie tegorocznych KMP. Na drugiej pozycji został sklasyfikowany Bartłomiej Piekutowski (A. Rzemieślnik/Parolin Poland), a na trzeciej Franciszek Czapla (A. Leszczyński/Parolin).

W klasie Senior Rok poza zasięgiem rywali jest Dawid Liwiński (A.Leszczyński/Lenartowicz Motorsport), który podobnie jak w Słomczynie, także nad Brdą zdobył komplet punktów. Mieszkający na co dzień w Holandii zawodnik wyprzedził Olafa Tyrakowskiego (A. Wielkopolski/AMO Racing) i Piotra Protasiewicza (Wallrav Racing/D&D Motorsport). Jednak tym razem Liwińskiemu nie udało się powtórzyć dubletu z poprzedniej rundy i w klasie Shifter Rok pokonały go problemy techniczne. Awaria silnika uniemożliwiła mu udział w czasówce, co oznaczało start do pierwszego wyścigu z końca stawki. W tej kategorii tym razem prym wiedli reprezentanci Automobilklubu Wielkopolski: Kacper Nadolski (AMO Racing), Adrian Janicki (Jastrzębski Racing) i Franciszek Palmirski (AMO Racing), z tym że to Nadolski wygrał 3 wyścigi, a Janicki trzykrotnie był drugi. Liwiński zapisał na swoje konto zwycięstwo w ostatnim wyścigu i w podsumowaniu rundy zajął czwartą lokatę. Przed finałem w Przeźmierowie Liwińskiego i Nadolskiego dzieli zaledwie jeden punkt! Zapowiadają się więc wyjątkowe emocje.

Na koniec należy jeszcze odnotować zwycięzców w kategoriach OK – Jerzy Spinkiewicz (A. Rzemieślnik/Uniq Racing) i OK Junior – Bartosz Grzywacz (A. Wielkopolski/AMO Racing).

Kolejna runda Rok Cup Poland odbędzie się w dniach 7-9 sierpnia w Zielonej Górze, natomiast ostatnia runda Kartingowych Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Młodzików zostanie rozegrana w dniach 14-16 sierpnia na Torze Poznań.

źródło: Rok Cup Poland 2020


Tagi:
Rok Cup Poland, Kartingowe Mistrzostwa Polski, Mistrzostwa Polski Młodzików, Kartodrom Bydgoszcz, Bruno Gryc, Jakub Kiwalski, Iwo Beszterda, Bartosz Grzywacz, Dawid Liwiński, Kacper Nadolski, Jerzy Spinkiewicz

Zobacz podobne artykuły:

Kajetanowicz w Rajdzie Legend
kalendarz 13/08 2026

Kajetanowicz w Rajdzie Legend

Wiadomości / Moto sport

2026.08.13

Rajdowy mistrz przygotował niespodziankę dla polskich kibiców.
Adrian Rzeźnik wygrał Rajd Rzeszowski
kalendarz 10/08 2026

Adrian Rzeźnik wygrał Rajd Rzeszowski

Wiadomości / Moto sport

2026.08.10

19-latek objął prowadzenie po pierwszym odcinku specjalnym i nie oddał go aż do mety.
Tymek Kucharczyk przed kluczową rundą Indy NXT
kalendarz 07/08 2026

Tymek Kucharczyk przed kluczową rundą Indy NXT

Wiadomości / Moto sport

2026.08.07

Walka o mistrzostwo przenosi się do Portland.
Najnowsze artykuły:
Skoda Kodiaq 1.5 TSI Plug-In Hybrid 204 KM - Zaskakująca

Skoda Kodiaq 1.5 TSI Plug-In Hybrid 204 KM - Zaskakująca

Testy / Testy

2026.08.14

Najnowszy Kodiaq potrafi mocno zaskoczyć. Kto by przypuszczał, że model ten, który do najmniejszych nie należy, okaże się być tak oszczędnym autem?
Peugeot potwierdza nowe modele

Peugeot potwierdza nowe modele

Wiadomości / News

2026.08.12

W planach marki jest siedem nowości.
Kompakty wracają do łask

Kompakty wracają do łask

Wiadomości / Gorące tematy

2026.08.10

83 proc. Polaków uważa je za idealne auta do miasta.