Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Kajetan Kajetanowicz w Rajdowych Mistrzostwach Świata
kalendarz 24/03 2022

Kajetan Kajetanowicz w Rajdowych Mistrzostwach Świata

Moto sport

Nowy sezon Kajetan Kajetanowicz i Maciej Szczepaniak rozpoczną od Rajdu Chorwacji.

W ostatnich trzech latach, stawali na podium, w tym roku plan zakłada również walkę o zwycięstwo. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, ponieważ tegoroczna stawka WRC 2 (po połączeniu z WRC 3) może okazać się rekordowa. By dobrze przygotować się do pierwszej swojej rundy WRC w tym sezonie, Polacy wystąpią treningowo w pierwszej rundzie mistrzostw Chorwacji.

Ubiegły sezon był najlepszym w karierze Kajetanowicza. Ustronianin na siedem startów sześciokrotnie stawał na podium, zajmując drugie miejsca w Estonii, Hiszpanii i trzecie w Rajdzie Monza, a wygrywając w Chorwacji, Portugalii i w Grecji. Po drugim miejscu w sezonie 2019 (kategoria WRC 2) i trzecim w 2020 r. (kategoria WRC 3), duet sięgnął po kolejne podium.

W tym roku zadanie będzie jeszcze trudniejsze. Organizator Rajdowych Mistrzostw Świata (FIA) połączył fabryczną klasę WRC 2 z WRC 3, tworząc jedną wspólną. Oznacza to bardzo wyrównaną konkurencję i zmagania z zawodnikami, którzy mają bogate doświadczenie w zespołach fabrycznych, a także przeszłość w królewskiej klasie WRC, jak np. Andreas Mikkelsen, Hayden Paddon, Mads Østberg czy Teemu Suninen. W dwóch pierwszych rajdach trwającego sezonu na starcie stanęło blisko 40 załóg! W tym roku rozegranych zostanie łącznie 13 rund, a w WRC 2 do końcowej punktacji pod uwagę branych będzie 6 najlepszych z 7 pierwszych startów.

Kajetanowicz i Szczepaniak rozpoczną rywalizację w tym sezonie od trzeciej rundy mistrzostw świata, którą będzie Rajd Chorwacji (21 - 24 kwietnia). Aby odpowiednio przygotować się do rywalizacji w rajdzie, w którym przed rokiem triumfowali, Polacy wezmą udział w Quatro River Rally Karlovac. Będzie to pierwsza runda Rajdowych Mistrzostw Chorwacji, która zostanie rozegrana już w ten weekend (26-27 marca). Zawody składać się będą z siedmiu odcinków specjalnych o łącznej długości nieco ponad 90 km. Polska załoga jak w poprzednich latach przystąpi do rywalizacji Škodą Fabią Rally2 EVO, którą do startów przygotuje hiszpański tuner RaceSeven.

Rajdy to sport, któremu towarzyszą emocje nieporównywalne z żadną inną dyscypliną, a ja kocham się ścigać, będąc blisko limitu. Uśmiecham się na samą myśl, bo kolejny raz mam wsparcie wspaniałych partnerów, Maćka na prawym fotelu oraz pracowity i oddany zespół LOTOS Rally Team! Przede mną prawdopodobnie najtrudniejszy sezon w  karierze, lecz walka z fabrycznymi kierowcami zawsze była moim marzeniem. Zaczynamy od śliskich chorwackich asfaltów, a zaraz potem przenosimy się na kilka szutrowych eliminacji. Jestem zmotywowany, pełny woli walki i mocno liczę na Wasze wsparcie na każdym centymetrze trasy. Zrobię wszystko, by się odwdzięczyć! – mówi Kajetan Kajetanowicz, trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy.


Tagi:
Kajetan Kajetanowicz, Maciej Szczepaniak, WRC, WRC 2 , WRC 3, Rajd Chorwacji, Rajdowe Mistrzostwa Świata

Zobacz podobne artykuły:

Kajetanowicz testował nową rajdówkę
kalendarz 11/03 2023

Kajetanowicz testował nową rajdówkę

Wiadomości / Moto sport

2023.03.11

Kajetan Kajetanowicz jest już na ostatnim etapie przygotowań do rozpoczęcia sezonu 2023.
Klara Kowalczyk II kartingowym wicemistrzem Polski
kalendarz 26/12 2022

Klara Kowalczyk II kartingowym wicemistrzem Polski

Wiadomości / Moto sport

2022.12.26

Klara Kowalczyk zdobyła w sezonie 2022 tytuł II kartingowego wicemistrza Polski.
Ott Tänak wraca do zespołu M-Sport
kalendarz 18/12 2022

Ott Tänak wraca do zespołu M-Sport

Wiadomości / Moto sport

2022.12.18

Tänak będzie w zespole kierowcą numer 1 w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata 2023.
Najnowsze artykuły:
Co kieruje klientami salonów samochodów przy wyborze sprzedawcy?  Odpowiadamy

Co kieruje klientami salonów samochodów przy wyborze sprzedawcy? Odpowiadamy

Wiadomości / Wydarzenia

2023.03.23

Jakie kryteria biorą pod uwagę kupujący wybierając salon dealera? Postaramy się na te pytania odpowiedzieć.
Warto serwisować samochód w ASO? Odpowiadamy.

Warto serwisować samochód w ASO? Odpowiadamy.

Warsztat / Porady

2023.03.23

Zadaliśmy naszym czytelnikom pytanie czy warto serwisować swój samochód w Autoryzowanej Stacji Obsługi? Choć zdania były podzielone, to większość jednak odpowiedziała „tak”. Zgadzamy się z tym stwierdzeniem i na podstawie wyb...
Zakaz sprzedaży aut spalinowych w UE pod znakiem zapytania

Zakaz sprzedaży aut spalinowych w UE pod znakiem zapytania

Wiadomości / Gorące tematy

2023.03.20

Co dalej z motoryzacyjną rewolucją?