Isuzu D-Max zasili policyjną flotę

34 oznakowane pojazdy trafiły do Komendy Głównej Policji.
Samochody przekazał dealer marki z Łodzi, firma Marvel. Wszystkie auta mają podwójną kabinę i aluminiową nadbudowę dostosowaną do policyjnych potrzeb. Ponadto zostały wyposażone w automatyczną skrzynię biegów.
Dealer marki zapewnił również montaż sygnalizacji uprzywilejowania, systemów łączności, oznakowania, wyciągarki, haka holowniczego, specjalnej zabudowy przestrzeni ładunkowej spełniającej potrzeby oddziałów prewencji policji oraz kluczowego i najważniejszego elementu – pełnego okratowania szyby czołowej i szyb bocznych w pojeździe.
Wszystkie pickupy do zadań specjalnych odebrała Komenda Główna Policji a następnie pojazdy zostaną przekazane oddziałom prewencyjnym policji w całym kraju.
Isuzu D-Max napędzany jest wysokoprężnym silnikiem o poj. 1.9 l. Model ten może pomieścić na swojej pace niemal 1,1 tony ładunku, umożliwiając transport specjalistycznego sprzętu. Dodatkowo pick-up może holować przyczepę o masie do 3,5 tony. Głębokość brodzenia samochodu wynosi 800 mm, a kąt natarcia to 30,5°, co oznacza, że pojazd może bezpiecznie pokonać strome przeszkody bez ryzyka uszkodzenia elementów podwozia.
„Cieszymy się, że niezawodność, trwałość, funkcjonalność, mocny, ale oszczędny silnik, a także napęd 4x4 i znakomite właściwości jezdne Isuzu D-Max, sprawiły, że wybór Komendy Głównej Policji padł właśnie na ten model. To już kolejne służby, które nam zaufały. Jesteśmy przekonani, że samochody te doskonale sprawdzą się w codziennych zadaniach i będą znakomicie służyć swoim celom”. – powiedział Radosław Przybyt, Country Manager Isuzu Automotive Polska./ns/
źródło: Isuzu Automotive Polska
Zobacz podobne artykuły:
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Rusza budowa nowego odcinka S10
Wiadomości / News
2026.06.22
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26