Hyundai za prawie 300 000 zł
Wiadomości / News / Hyundai

Model stworzony przede wszystkim z myślą o rynku amerykańskim i koreańskim, dostępny będzie również w Polsce.
Nowy Genesis jest efektem ponad 4 lat prac, które pochłonęły 342 mln euro. Jak podkreśla producent, model ten jest największym, najlepiej wyposażonym i najbardziej zaawansowanym technologicznie samochodem Hyundaia, jaki kiedykolwiek był dostępny w Europie.
Do napędu flagowej limuzyny koreańskiej marki posłużył silnik 3.8 V6 GDI o mocy 315 KM, współpracujący z 8-biegową, automatyczną przekładnią. Napęd przekazywany jest na obie osie.
Na liście wyposażenia znalazły się nowoczesne systemy bezpieczeństwa, jak m in. układ automatycznego hamowania, system utrzymywania toru jazdy oraz pierwszy na świecie czujnik stężenia poziomu CO2 w kabinie, chroniący kierowcę przed sennością.
Genesis w ograniczonej ilości będzie dostępny na wybranych rynkach Europy - także w Polsce, w jednej, bogatej specyfikacji wyposażeniowej, w cenie 299 000 zł. Produkcją auta zajmują się zakłady w koreańskim Ulsan.
Zobacz podobne artykuły:
Jechał 191 km/h trasą S3
Wiadomości / News
2026.07.30
BMW może skonstruować elektryczne cabrio
Wiadomości / News
2026.07.29
Zwycięzca Tour de France z trofeum od Skody
Wiadomości / News
2026.07.29
Klimatyzacja latem
Warsztat / Porady
2026.07.30