Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Gdzie na offroad?
kalendarz 27/05 2023

Gdzie na offroad?

News

Jak rozpocząć przygodę z offroadem w Polsce?

Do tej pory w Polsce brakowało miejsca, w którym można było bezpiecznie i profesjonalnie rozpocząć przygodę z offroadem. Uprawiać go w wyższym standardzie i w jak najmniej inwazyjny sposób dla przyrody. Na terenie Góry Kalwarii powstał największy profesjonalny kompleks w Polsce, który umożliwia realizowanie motoryzacyjnej pasji w bezpieczny sposób.

Kompleks torów został skonstruowany w taki sposób by mógł zapewnić powtarzalne warunki gdzie można jeździć po wielu przeszkodach, imitujących różne sytuacje, które mogą pojawić się na drodze czy bezdrożach. Odwzorowane są warunki takie jak w terenie, dlatego np. zawodnicy startujący w zawodach będą mogli przetestować wprowadzane w pojazdach modyfikacje. Możliwość realizacji motoryzacyjnych przygód na terenie kompleksowego obiektu, jakim będzie Poligon4x4 Offroad Park, do jazdy offroad zarówno samochodami, quadami, motocyklami jak również pojazdami UTV.

Uznaliśmy, że tego typu obiekty są potrzebne, szczególnie, aby realizować  motoryzacyjną pasję w bezpieczny sposób. Tor powstaje z myślą o szerokim zastosowaniu. Branża Automotive, dealerzy mogą tu przeprowadzać testy i prezentacje, agencje realizować eventy motoryzacyjne czy szkolenia. Chcielibyśmy, aby przygotowywany przez nas obiekt wyznaczał nowy kierunek w rozwoju branży offroadu w Polsce – mówi Grzegorz Rożalski, inicjator i współtwórca projektu Poligon4x4 Offroad Park, kierowca wyścigowy oraz CEO Emotivo Sp. z o.o.

Tor Prezentacyjno-Treningowy będzie odpowiedzią na potrzeby branży automotive. To miejsce odpowiednie do testów pojazdów, jak i poszczególnych systemów, czy też prezentacji nowych modeli przez dealerów samochodów, jak i dla kierowców, chcących rozwijać swoje umiejętności. Obiekt będzie składał się z placu manewrowego i 20 modułów (o długości 50 do 100 m każdy), m.in: wykrzyży, basenów, trawersów, czy podjazdów o wysokości ok. 15 m z pochyleniami sięgającymi 60 proc. W ramach Trasy Offroad przewidziane są trzy Strefy Freeride, które sprawiają, że 4 km to minimalna odległość, którą będzie można pokonać. Strefy różnią się od siebie poziomem trudności oraz nawierzchnią. Różnorodność trasy pozwala na przejazd zarówno SUV-ami, crossoverami, jak i autami terenowymi. Trzecią częścią Poligon4x4 Offroad Park będzie Tor Quadowy, składający się z nitki szkoleniowej o długości 430 m oraz dwóch nitek zaawansowanych o długościach 870 i 920 m. Amplituda wzniesień wyniesie 9 m, a czas na pokonanie jednego okrążenia od 3 do 6 minut.

Nowy i kompleksowo przygotowany obiekt do uprawiania offroadu w Polsce daje szansę zarówno osobom, które chcą po raz pierwszy w życiu spróbować swoich sił w jeździe z przeszkodami po nieutwardzonych drogach, jak również dla tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności jazdy w terenie.

źródło: innovationpr


Tagi:
offroad, Poligon4x4 Offroad Park

Zobacz podobne artykuły:

 Kolekcjonerska Toyota GR Supra GT4
kalendarz 22/09 2023

Kolekcjonerska Toyota GR Supra GT4

Wiadomości / News

2023.09.22

Powstaną tylko trzy egzemplarze.
Nowy koncept Lexusa
kalendarz 20/09 2023

Nowy koncept Lexusa

Wiadomości / News

2023.09.20

Samochód ma być zapowiedzią produkcyjnego pojazdu elektrycznego, który zadebiutuje w 2026 r.
Baby Mercedes Klasy G może pojawić się w 2026?
kalendarz 10/09 2023

Baby Mercedes Klasy G może pojawić się w 2026?

Wiadomości / News

2023.09.10

Mała Klasa G może być oparta na tej samej platformie co modele GLA i GLB.
Najnowsze artykuły:
 Seat w słynnych filmach i serialach

Seat w słynnych filmach i serialach

Wiadomości / Ciekawostki

2023.09.24

Historia hiszpańskiej marki na przestrzeni lat wielokrotnie zahaczała o świat kinematografii.
 Škoda Kodiaq i Škoda Superb - Rygorystyczne testy

Škoda Kodiaq i Škoda Superb - Rygorystyczne testy

Prezentacje / Nowości

2023.09.24

Samochody były wystawiane na działanie temperatur do -30°C na północnym kole podbiegunowym i prawie 50°C na pustyni w Arizonie. Ponadto testy prowadzono w Alpach.
 Kolekcjonerska Toyota GR Supra GT4

Kolekcjonerska Toyota GR Supra GT4

Wiadomości / News

2023.09.22

Powstaną tylko trzy egzemplarze.