Ford zamyka fabrykę w Belgii
Wiadomości / News / Ford

W czwartek z linii montażowej fabryki Forda w Genk zjechał ostatni samochód.
Przypomnijmy, że o planach dotyczących zamknięcia tego zakładu producent informował w 2012 r. Ostatnim autem, jaki został wyprodukowany w belgijskiej fabryce był biały Ford Galaxy. Samochód został przekazany na cele charytatywne.
Dodajmy, że w ciągu 50 lat istnienia fabryki, w Genk powstało około 14 mln samochodów. W ostatnim czasie produkowano tam modele Mondeo, S-Max i Galaxy. Obecnie wytwarzaniem tych modeli zajmą się zakłady w Walencji, w Hiszpanii.
Decyzja Forda odnośnie zamknięcia fabryki w Genk spowodowała likwidację około 11 800 miejsc pracy, co dotyczy również dostawców. W najbliższych miesiącach pozostanie kilkuset pracowników do demontażu linii produkcyjnych.
Zobacz podobne artykuły:
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Pierwszy Maybach Atelier w Europie powstał w...
Wiadomości / Wydarzenia
2026.06.23
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26