Fernando Alonso testował w Szczecinie Toyotę Hilux

Fernando Alonso zakończył dwudniowy trening za kierownicą Hiluxa.
W dniach 2 i 3 września słynny kierowca F1 przejechał 700 km, w tym fragmenty trasy rozegranego w ubiegłym tygodniu rajdu Baja Poland.
Testy obejmowały różnorodne trasy po piasku, twardej i miękkiej ziemi oraz wertepach, przygotowane przez Overdrive Racing, logistycznego partnera zespołu Toyoty i ekspertów od rajdów cross-country.
„Był to pierwszy test Fernando za kierownicą Hiluxa w Europie. W okolicach Szczecina musiał się zmierzyć z zupełnie innymi warunkami niż w Namibii dwa tygodnie temu. W miarę postępów naszego intensywnego programu treningowego koncentrujemy się na jeździe po skrupulatnie wybranych przez nas terenach, a nie tylko na liczbie kilometrów. W ten sposób Fernando może szybciej oswoić się z Hiluxem i rajdami cross-country. Podwoiliśmy liczbę zaplanowanych kilometrów, co pokazuje, jak szybko Fernando przyzwyczaił się do nowego samochodu” – powiedział Glyn Hall, dyrektor Toyota Gazoo Racing SA.
„Spędziłem w Polsce bardzo udane dni. Na tym etapie mojego szkolenia cieszę się z każdego kilometra za kierownicą Hiluxa, dlatego jestem bardzo zadowolony, że mieliśmy okazję wyjść poza pierwotne plany testowe zespołu i mogłem eksperymentować na różnego rodzaju terenach. Prowadzenie Hiluxa to ogromna przyjemność. Wspaniale jest być członkiem rodziny Toyota Gazoo Racing, która daje mi możliwości sprawdzenia się w różnych dyscyplinach sportów motorowych.” – podkreślił Fernando Alonso.
Fernando Alonso w RPA, w dniach 13 i 14 września weźmie udział poza konkursem w rajdzie Lichtenburg 400, piątej rundzie South African Cross Country Series. Początkowo impreza miałą się odbyć w okolicach Harrismith, jednak została przeniesiona do nowej lokalizacji ze względu na zagrożenie pożarowe.
„W przyszłym tygodniu zrezygnujemy z komfortu prywatnych treningów, aby dać Fernando przedsmak rzeczywistych warunków rajdowych w nieformalnej rywalizacji z innymi zawodnikami podczas rajdu Lichtenburg 400. Jesteśmy wdzięczni organizatorom South African Cross Country Series za umożliwienie naszemu zespołowi maksymalnego wykorzystania tej możliwości i uwzględnienia rajdu w programie treningowym Fernando” – dodał Glyn Hall.
Foto: Toyota
Zobacz podobne artykuły:
Testy Kucharczyka serii Indy NXT
Wiadomości / Moto sport
2025.11.06
Jakub Matulka zwycięzcą Lausitz Rallye 2025
Wiadomości / Moto sport
2025.11.03
Polskie podium w WSK Final Cup
Wiadomości / Moto sport
2025.10.31
Skoda Scala 1.0 TSI 115 KM DSG Selection – Silnik bez wad
Testy / Testy
2025.11.08
Volkswagen ID.3 Pro S – czyli sposób Volkswagena na elektryczność
Testy / Testy
2025.11.07
Renault Twingo E-TECH Electric
Wiadomości / News
2025.11.06