Fabia ulubieńcem Polaków

W 2013 r. był to najczęściej rejestrowany nowy samochód w swoim segmencie.
Sześć lat po premierze Skody Fabii nadal jest niezwykle popularna. Pod względem sprzedaży, w zestawieniu wszystkich samochodów na polskim rynku ustępuje tylko drugiemu modelowi tej marki – Octavii.
Druga generacja Fabi to jeden z najbardziej udanych samochodów w historii Skody. W Polsce zainteresowanie tym modelem z roku na rok rośnie - w porównaniu do 2012 roku Fabia odnotowała wzrost o 21 proc.
Na przestrzeni całego roku pozwoliło to osiągnąć wynik 10 812 rejestracji nowych egzemplarzy Fabii w Polsce (1/3 sprzedaży Fabii stanowią samochody w wersji Combi). Samochód na tle swoich rywali, wyróżnia się ponadprzeciętną ilością miejsca, praktycznymi rozwiązaniami, a także odpowiednm poziomem bezpieczeństwa i komfortu oraz stosunkowo niskimi kosztami eksploatacji i wzrostem bezawaryjności. Fabia występuje w kilku wersjach – 5-drzwiowy hatchback i kombi a także w odmianie Scout, ekologicznej Greenline i usportowionej - RS. Ceny auta zaczynają się od 35 650 zł.
źródło: Skoda
Zobacz podobne artykuły:
Paliwo na stacjach będzie tańsze
Wiadomości / News
2026.08.07
Ambitne plany Volvo
Wiadomości / News
2026.08.06
Carlos Sainz i Ford Mustang GTD
Wiadomości / Wydarzenia
2026.08.06
Tymek Kucharczyk przed kluczową rundą Indy NXT
Wiadomości / Moto sport
2026.08.07
Klara Kowalczyk najwyżej z kobiet w Mistrzostwach Europy FIA
Wiadomości / Moto sport
2026.08.06