Elfyn Evans zwycięzcą Rajdu Szwecji
kalendarz 16/02 2020

Moto sport

To drugi triumf w Rajdowych Mistrzostwach Świata w karierze młodego reprezentanta Toyoty.

Elfyn Evans i Scott Martin (Toyota Yaris WRC) najlepiej poradzili sobie na szutrowo-śnieżnej trasie Rajdu Szwecji – drugiej rundy tegorocznych mistrzostw świata. Podium uzupełnili także - Ott Tanak i Martin Jarveoja (Hyundai i20 WRC) oraz drugi duet Toyoty - Kalle Rovanpera i Jonne Halttunen.

Dodajmy, że dla Evansa jest to drugie zwycięstwo w karierze (wygrał Rajd Wielkiej Brytanii w 2017 r.) i jedenaste podium w mistrzostwach świata.

Michał Sołowow i Maciej Baran jadący Skodą Fabia R5 ukończyli rajd w klasyfikacji WRC 3 na ósmym miejscu. Pierwszą pozycję zajęli Jari Huttunen i Mikko Lukka./ns/