Ecclestone nadal szefem F1

Brytyjczyk odzyskał stanowisko człowieka nr 1 w F1.
Przypomnijmy, że Bernie Ecclestone zrezygnował ze swojego stanowiska na początku roku, po oskarżeniach niemieckiego sądu o korupcję podczas sprzedaży praw do F1 w 2006 r. Sprawa zakończyła się ugodą. Oskarżenia wycofano ale po wpłacie przez Ecclestone’a kwoty 100 mln euro. W tym czasie 84-latek mimo, że nie zasiadał we władzach F1, nadal miał wpływ na najważniejsze sprawy.
Wraz z Ecclestone do zarządu ponownie wszedł były szef Ferrari, Luca di Montezemolo, który był już jednym z dyrektorów w F1 w latach 2012-2014. Nowe władze rozpoczną pracę od nowego roku.
Ecclestone zdążył już jednak podziękować prezydentowi Władimirowi Putinowi za zorganizowanie pierwszego Grand Prix w Soczi. Putin dostał również nagrodę. Szef F1 ciepło wypowiadał się o prezydencie Rosji, dodając jednocześnie, że kraj ten powinien ignorować sankcje gospodarcze nałożone przez Unię Europejską i USA.
Zobacz podobne artykuły:
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Rajd Akropolu 2026
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26