Dodge ponownie zatrzymuje produkcję Vipera
Wiadomości / News / Dodge

Produkcja została zatrzymana na dwa tygodnie.
Powodem tej decyzji jest mniejsze zainteresowanie klientów. Dodajmy, że niedawno (23 czerwca) produkcja SRT Vipera 2014 została wznowiona, po wprowadzeniu przerwy od 14 kwietnia. Teraz Dodge ponownie zatrzymał linię montażową w Conner Avenue. Ponowne uruchomienie ma nastąpić 21 lipca. Podczas pierwszej przerwy produkcyjnej, 91 pracowników zostało zwolnionych, zaś teraz liczbę pracujących przy Viperze zmniejszono do 82.
Po uruchomieniu produkcji, jej wielkość będzie taka sama jak dotychczas. Począwszy od 2015 roku, Viper będzie sprzedawany w seriach z tabliczkami znamionowymi, podkreślającymi wyjątkowy charakter auta. Będzie to prawdopodobnie sposób na zwiększenie sprzedaży, ponieważ klienci chętniej kupują tego typu egzemplarze.
Zobacz podobne artykuły:
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Pierwszy Maybach Atelier w Europie powstał w...
Wiadomości / Wydarzenia
2026.06.23
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26