Cristina Gutiérrez na trasie Dakaru
kalendarz 13/01 2019

Moto sport / Mitsubishi

W tegorocznym Rajdzie Dakar za kierownicą prototypu Eclipse Cross (T1 proto) startuje młoda, hiszpańska zawodniczka.

Po spektakularnym powrocie do gry we wtorek, kiedy przeskoczyła w klasyfikacji 45 pozycji, w środę pokonała siebie i osiągnęła swój najlepszy wynik w Dakarze.

Gutierrez, jadąca jako oficjalny kierowca Mitsubishi Motors Spain, w trzecim etapie rajdu, między San Juan de Marcona a Arequipą, po raz pierwszy dojechała w pierwszej trzydziestce.

Ukończyła 3. odcinek na 28. miejscu i jest w trójce najlepszych kierowców hiszpańskich, tuż za Nani Roma i Dani Solà.

4. etap rajdu ukończyła na  26. miejscu i  w klasyfikacji generalnej jest obecnie na 26. pozycji. Jej ambitny plan, by awansować do Top 25 jest coraz bliższy realizacji./oprac. ns/