Bez uprawnień i z promilami

Pościg za kierującym z cofniętymi uprawnieniami i 2 promilami.
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pabianicach po pościgu zatrzymali 47-letniego kierującego Fordem Focusem, który wcześniej doprowadził do kolizji z innym pojazdem i uciekł z miejsca zdarzenia. Mieszkaniec powiatu wieluńskiego podczas swojej szaleńczej jazdy doprowadził do kilku zdarzeń drogowych, w tym do kolizji z radiowozem i dwoma innymi autami. Do pościgu włączyły się kolejne policyjne patrole. Ponadto znieważył i groził interweniującym funkcjonariuszom. Badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie, a po sprawdzeniu wyszło na jaw, że jechał autem pomimo cofniętych uprawnień i sądowego zakazu.
47-latek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 7,5 roku pozbawienia wolności. Nie uniknie również odpowiedzialności za wykroczenia, których dopuścił się podczas ucieczki. Prokuratura Rejonowa w Pabianicach zastosowała wobec mężczyzny policyjny dozór.
źródło: Policja
Zobacz podobne artykuły:
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Rusza budowa nowego odcinka S10
Wiadomości / News
2026.06.22
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26