Bentley Bentayga dla Królowej Elżbiety II
Wiadomości / News / Bentley

Marka sprzedała już całoroczną produkcję swojego pierwszego SUV-a.
Szef Bentleya, Wolfgang Dürheimer ujawnił, że królowa Elżbieta II złożyła już zamówienie na model Bentayga.
Jeśli potencjalny nabywca nowego modelu brytyjskiej marki jesteś wśród 3600 osób, które złożyły zamówienie na Bentayga, będzie musiał zaczekać na odbiór auta nieco dłużej. Wiadomo, że pierwszy egzemplarz produkcyjny trafi do Pałacu Buckingham, gdzie będzie dzielił miejsce w garażu z innym autem przygotowanym na zamówienie - Bentleyu State Limousine, który został przekazany królowej w 2002 r.
W rozmowie z The Telegraph, dyrektor generalny Bentleya Wolfgang Dürheimer powiedział, że firma już myśli o zwiększeniu produkcji, ażeby nabywcy nie musieli tak długo czekać na odbiór auta, ponieważ wszystkie samochody, opuszczą bramy fabryki w pierwszym roku produkcji zostały już wyprzedane. Ceny auta zaczynają się od 160 200 funtów, ale jeśli nabywca wzbogaci samochód o dodatkowe gadżety, cena może wzrosnąć nawet do ponad 500 000 funtów.
Pierwsze egzemplarze trafią do odbiorców jeszcze w tym roku.
Zobacz podobne artykuły:
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26
Pierwszy Maybach Atelier w Europie powstał w...
Wiadomości / Wydarzenia
2026.06.23
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26