Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Auta GT3 i Kia Platinum Cup, czyli wielkie ściganie na Torze Poznań
kalendarz 06/06 2019

Auta GT3 i Kia Platinum Cup, czyli wielkie ściganie na Torze Poznań

Moto sport

Audi R8 GT3, Mercedes AMG GT3, Porsche 911 GT3 czy Lamborghini Huracan - tak wielu mocnych aut w tym sezonie na Torze Poznań nie było.

W dniach 7-9 czerwca odbędą się kolejne rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Zgłoszonych jest ponad 120 aut. Na jedyny w Polsce tor z homologacją FIA zjeżdżają goście z Czech, Słowacji i Węgier, którzy będą walczyli z polskimi kierowcami o punkty w ramach mistrzostw Strefy Europy Centralnej. A to gwarantuje rywalizację efektownych samochodów znanych z najbardziej słynnych torów w Europie i serii GT3 - zobaczymy aż pięć wyścigowych Audi R8, cztery Porsche 911, Lamborghini Huracana, Mercedesa AMG GT3, czy BMW M6 GT3. W sumie na liście zgłoszeń w wyścigach sprinterskich jest aż 12 aut w najmocniejszych klasach.

Na torze Poznań wystąpią też po raz pierwszy kierowcy serii Baltic Formula Historic. “Łotysze szukają nowych miejsc do rywalizacji formuł i po raz pierwszy zdecydowali się na przyjazd do Poznania. Jestem przekonany, że nie będzie to ich ostatnia wizyta w naszym mieście” - powiedział Mariusz Młynek, dyrektor zawodów.

W wyścigach sprinterskich najwięcej zgłoszeń jest w klasie aut z silnikami o pojemności do dwóch litrów. Aż sześć z nich to Toyoty Celiki rywalizujące również w ramach Toyota Racing Cup. 13 Mini Cooperów pościga się w ramach mistrzostw Polski Fastline Super S Cup, a 11 BMW zgłoszono do 318IS Cup PL.

W czerwcowy weekend na Torze Poznań znów nie zabraknie zaciętej rywalizacji w pucharach markowych. Swój przystanek w Poznaniu będzie miała Kia Platinum Cup. Kierowcy mają za sobą już dwie rundy - na Węgrzech i w Austrii. Liderem cyklu jest Kamil Serafin (262 punkty), który zaledwie o punkt wyprzedza Dawida Borka, a trzeci Nikodem Wierzbicki traci ich osiem. W Poznaniu zobaczymy 14 Picanto w tej serii.

15 załóg zgłosiło się do rywalizacji długodystansowej. Wyścig w ramach FIA CEZ trwa godzinę, a mistrzostwa Polski Endurance z obowiązkową zmianą kierowcy kończą się po dwóch godzinach.

“W drugi weekend czerwca chcemy zadbać nie tylko o pasjonatów wyścigów, ale i o ich najbliższych. Przygotowaliśmy takie atrakcje, żeby każdy mógł spędzić miło czas na Torze Poznań i zarazić się atmosferą ścigania.” – mówi Mariusz Młynek, dyrektor zawodów.

Emocji nie zabraknie również poza torem. W sobotę i niedzielę na obiekcie będzie zlot food trucków, a także otwarta zostanie strefa rodzinna, gdzie najmłodsi kibice będą mogli skorzystać z wielu atrakcji, w tym również niespodzianek przygotowanych przez firmę „Tor Poznań Track Day”, która zaprezentuje takie auta jak m.in. Porsche 911, Maserati Quattroporte, czy Aston Martin DB9.

W sobotę pokaz driftu Kuby Przygońskiego w Toyocie GT86, a w niedzielę około godz. 14:00 parada wszystkich zawodników uczestniczących w wyścigach na Torze Poznań. Kibice będą mogli spotkać się z kierowcami na prostej startowej.

Dodatkową atrakcję przygotowało Biuro Podróży Oskar, które udostępni do zwiedzania autokar 7-krotnych mistrzów Polski, piłkarzy Lecha Poznań.

Foto: Grzegorz Kozera/Kia Platinum Cup/Kuba Przygoński


Tagi:
Tor Poznań, Wyścigowe Samochodowe Mistrzostwa Polski, Audi R8 GT3, Mercedes AMG GT3, Porsche 911 GT3, Lamborghini Huracan, BMW M6 GT3, Baltic Formula Historic, Toyota Racing Cup, Fastline Super S Cup, 318IS Cup PL, Kia Platinum Cup, FIA CEZ, Mistrzostwa Polski Endurance

Zobacz podobne artykuły:

Polacy z dubletem w Le Mans
kalendarz 14/06 2026

Polacy z dubletem w Le Mans

Wiadomości / Moto sport

2026.06.14

Polski zespół zajął dwa pierwsze miejsca w klasie LMP2.
Zespół Toyoty przed Le Mans 24h
kalendarz 12/06 2026

Zespół Toyoty przed Le Mans 24h

Wiadomości / Moto sport

2026.06.12

Toyota Racing stanie do walki o szóste zwycięstwo w słynnym 24-godzinnym wyścigu.
Maciej Serafin po testach na Pikes Peak
kalendarz 09/06 2026

Maciej Serafin po testach na Pikes Peak

Wiadomości / Moto sport

2026.06.09

Pierwszy Polak w 110-letniej historii wyścigu Pikes Peak.
Najnowsze artykuły:
Honda Civic Type R – Japoński hot hatch

Honda Civic Type R – Japoński hot hatch

Wiadomości / Ciekawostki

2026.06.14

Przez ponad 30 lat modele Type R miały za zadanie zapewniać frajdę z jazdy.
Volkswagen Golf w wersji Pure

Volkswagen Golf w wersji Pure

Wiadomości / News

2026.06.13

Bardziej przystępna cenowo odmiana Pure trafiła również do cennika Golfa.
Zespół Toyoty przed Le Mans 24h

Zespół Toyoty przed Le Mans 24h

Wiadomości / Moto sport

2026.06.12

Toyota Racing stanie do walki o szóste zwycięstwo w słynnym 24-godzinnym wyścigu.