Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
Audi na największym festiwalu sportów motorowych
kalendarz 29/05 2021

Audi na największym festiwalu sportów motorowych

Moto sport / Audi

Audi Sport customer racing z trzema Audi R8 LMS powalczy o szóste zwycięstwo w 24-godzinnym wyścigu na torze Nürburgring.

Tegoroczny wyścig odbędzie się w dniach 3-6 czerwca. Dla Audi Sport customer racing to jedna z najważniejszych imprez w kalendarzu. Pętla o długości 25 km, 24 godziny non-stop i ponad 120 uczestników: to bez wątpienia jedna z najważniejszych dla całego sportu motorowego rywalizacji w całym sezonie. Audi Sport, począwszy od roku 2012 zwyciężało tu już pięć razy, zawsze z modelem R8 LMS. Legendarna Pętla Północna – Nordschleife, tym razem będzie również miejscem debiutu drugiej generacji modelu Audi RS 3 LMS, który na torze Nürburgring wystartuje w wyścigu serii WTCR - FIA World Touring Car Cup.

„Po tym, jak w zeszłym roku zabrakło nam niewiele do szóstego zwycięstwa w klasyfikacji generalnej, w tym roku stajemy przed kolejną szansą. Wiemy, jak wymagające jest to zadanie, tym bardziej, że grono rywali jest znakomite. Na starcie staną w sumie 34 samochody wyścigowe grupy GT3” - mówi Chris Reinke, szef Audi Sport customer racing. „Jednocześnie z niecierpliwością czekamy na debiut naszego nowego RS 3 LMS w najtrudniejszej na świecie klasie samochodów turystycznych TCR.”

Zespół Comtoyou z Belgii przygotowuje cztery samochody turystyczne dla kierowców Audi Sport Nathanaëla Berthona i Frédérica Vervischa, a także dla prywatnych zawodników Toma Coronela i Gillesa Magnusa. Vervisch z Belgii ma już na koncie dwa zwycięstwa w FIA WTCR w latach 2018 i 2019. Francuz Berthon i holenderska legenda samochodów turystycznych Coronel, wygrali po jednym wyścigu tej serii w ubiegłym sezonie, podczas gdy Belg Magnus, zapewnił sobie w ubiegłym roku tytuł najlepszego debiutanta. Każdy z tych kierowców zasiadał wtedy za kierownicą Audi RS 3 LMS pierwszej generacji. Zaprezentowany w lutym następca modelu, przejechał do tej pory około 5000 testowych km. Na torze Nürburgring Audi RS 3 LMS zmierzy się po raz pierwszy z 18 konkurentami reprezentującymi cztery inne marki.

Na 24-godzinny wyścig na Nürburgring, Audi wystawia doświadczony skład kierowców. Christopher Haase, Kelvin van der Linde, Christopher Mies, Nico Müller, René Rast, Frank Stippler, Dries Vanthoor, Frédéric Vervisch i Markus Winkelhock - aż dziewięciu z dwunastu kierowców w trzech samochodach Audi Sport customer racing, to byli zwycięzcy tego wyścigu. Dodatkowo Rast ma na koncie trzy tytuły mistrzowskie w DTM. Skład mistrzów uzupełniają młodzi kierowcy: Mattia Drudi, Robin Frijns i Patric Niederhauser. Zespoły wyścigowe również pochwalić się mogą złotymi pucharami w swoich gablotach: Phoenix Racing już trzykrotnie wygrywał ten klasyczny wyścig w barwach Audi i dwa razy wcześniej w innych barwach, Land-Motorsport triumfował w roku 2017, a Car Collection Motorsport był w Eifel trzeci w 2019 i drugi w 2020 r.

Reprezentację czterech pierścieni uzupełnia jeszcze pięć samochodów sportowych klasy GT zgłoszonych przez prywatnych kierowców. Phoenix Racing wystawia dwa R8 LMS. Kierowca Audi Sport, Dennis Marschall, zasiądzie za kierownicą samochodu z numerem 5, walczącego w klasyfikacji Pro-Am, natomiast inny kierowca Audi Sport, Frank Stippler, dodatkowo zasiądzie za kierownicą samochodu z numerem 11. Podobnie Patric Niederhauser poprowadzi drugi samochód wyścigowy z Car Collection Motorsport w klasie Pro-Am. Ponadto zespół Petera Schmidta wystawi jeszcze jeden model R8 LMS. Wszystkie te samochody będą rywalizować w specyfikacji GT3.

Zespół Giti Tire Motorsport by WS Racing po raz pierwszy zwyciężył w klasie SP8 za kierownicą Audi R8 LMS GT4 w ubiegłym roku. W tym roku, w czarno-żółtym samochodzie wyścigowy z nr 53 zasiądą doświadczone kobiety: Carrie Schreiner i Célia Martin oraz zawodniczka Indy Car Pippa Mann i dwukrotna mistrzyni IMSA Christina Nielsen. Warte zauważenia jest również to, że cała reszta zespołu to także wyłącznie kobiety: od mechaników po kierownictwo zespołu.

Start tegorocznej edycji 24h na Nürburgring, odbędzie się 5 czerwca o godz. 15.30.

WTCR – FIA World Touring Car Cup 2021:
Audi RS 3 LMS #16 (Comtoyou Team Audi Sport), Gilles Magnus (B)
Audi RS 3 LMS #17 (Comtoyou DHL Team Audi Sport), Nathanaël Berthon (F)
Audi RS 3 LMS #22 (Comtoyou Team Audi Sport), Frédéric Vervisch (B)
Audi RS 3 LMS #32 (Comtoyou DHL Team Audi Sport), Tom Coronel (NL)

24h na Nürburgring 2021:
Audi R8 LMS #2 (Audi Sport Team Car Collection),
Christopher Haase/Nico Müller/Patric Niederhauser/Markus Winkelhock (D/CH/CH/D)
Audi R8 LMS #15 (Audi Sport Team Phoenix),
Mattia Drudi/Robin Frijns/Frank Stippler/Dries Vanthoor (I/NL/D/B)
Audi R8 LMS #29 (Audi Sport Team Land),
Kelvin van der Linde/Christopher Mies/René Rast/Frédéric Vervisch (RPA/D/D/B)
Audi R8 LMS #5 (Phoenix Racing),
Max Hofer/Vincent Kolb/Dennis Marschall/Jan Erik Slooten (A/D/D/D)
Audi R8 LMS #11 (Phoenix Racing),
Michele Beretta/Kim-Luis Schramm/Frank Stippler/Nicki Thiim (I/D/D/DK)
Audi R8 LMS #12 (Lionspeed by Car Collection Motorsport),
Jean-Louis Hertenstein/Klaus Koch/Fidel Leib/Johannes Stengel (CH/D/D/D)
Audi R8 LMS #24 (Lionspeed by Car Collection Motorsport),
Milan Dontje/Patrick Kolb/Patric Niederhauser/Lorenzo Rocco di Torrepadula (NL/D/CH/I)
Audi R8 LMS #53 (Giti Tire Motorsport by WS Racing),
Pippa Mann/Célia Martin/Christian Nielsen/Carrie Schreiner (GB/F/DK/D)  


Tagi:
Audi, Audi Sport customer racing, Audi R8 LMS, Audi RS 3 LMS, WTCR FIA World Touring Car Cup 2021, 24h Nürburgring 2021, Christopher Haase, Kelvin van der Linde, Christopher Mies, Nico Müller, René Rast, Frank Stippler, Dries Vanthoor, Frédéric Vervisch, Markus Winkelhock

Zobacz podobne artykuły:

 Trzeci sezon pucharu Toyota GR Cup
kalendarz 03/03 2024

Trzeci sezon pucharu Toyota GR Cup

Wiadomości / Moto sport

2024.03.03

Na sezon 2024 Toyota zaplanowała kolejne edycje imprezy GR Zlot, połączone z serią Toyota GR Cup.
F1 – rusza nowy sezon
kalendarz 01/03 2024

F1 – rusza nowy sezon

Wiadomości / Moto sport

2024.03.01

Tegoroczny sezon będzie najdłuższy w historii.
Massimo Frascella nowym szefem designu w Audi
kalendarz 21/02 2024

Massimo Frascella nowym szefem designu w Audi

Wiadomości / News

2024.02.21

Były dyrektor JRL Massimo Frascella zastąpi w Audi Marca Lichte.
Najnowsze artykuły:
 Trzeci sezon pucharu Toyota GR Cup

Trzeci sezon pucharu Toyota GR Cup

Wiadomości / Moto sport

2024.03.03

Na sezon 2024 Toyota zaplanowała kolejne edycje imprezy GR Zlot, połączone z serią Toyota GR Cup.
Fuzja Renault ze Stellantisem?

Fuzja Renault ze Stellantisem?

Wiadomości / News

2024.03.02

Czy Renault połączy się z koncernem Stellantis?
Motocykle w Galerii Wnętrz

Motocykle w Galerii Wnętrz

Wiadomości / News

2024.03.01

9 marca br. we wrocławskiej Galerii Wnętrz DOMAR odbędzie się specjalna prezentacja motocykli.