Alpine w F1

Grupa Renault zaprezentowała tymczasowe barwy bolidu, który zostanie oficjalnie pokazany w przyszłym miesiącu.
W tym sezonie w Formule 1 Francuzów będzie reprezentować zespół pod nazwą Alpine F1 Team. Czarna kolorystyka bolidu ma być hołdem dla prototypu A500 F1 z 1975 r. Faktyczny bolid, który będzie rywalizował na torach F1 w tym sezonie, noszący oznaczenie A521, zostanie przedstawiony w przyszłym miesiącu na imprezie, w której wezmą również udział kierowcy Fernando Alonso i Esteban Ocon.
„Przedstawione dziś barwy są pierwszym nawiązaniem do nowej tożsamości zespołu Alpine F1” - powiedział dyrektor Alpine Design Antony Villain. „Niektóre strukturalne elementy graficzne pozostaną na bolidzie, podczas gdy inne ulegną zmianie”.
„Powiększony” emblemat Alpine z trójkolorową grafiką jest pierwszym wyraźnym symbolem tożsamości marki w sporcie motorowym. Niebieski, biały i czerwony nawiązują do kolorów flag francuskich i brytyjskich, co jest dla nas bardzo ważne. Liczne warianty wszystkich atutów sportów motorowych są jeszcze przed nami”.
W ubiegłym roku Renault zajęło piąte miejsce w klasyfikacji mistrzostw konstruktorów. Alpine ma nadzieję, że uda się poprawić ten wynik./ns/
Foto: Alpine
Zobacz podobne artykuły:
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Rajd Akropolu 2026
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Maciej Serafin na mecie „Wyścigu do Chmur”
Wiadomości / Moto sport
2026.06.24
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26