Łada na torach WTCC
Wiadomości / Moto sport / Łada

Łada Granta TC1 pojawi się w mistrzostwach WTCC 2014.
Rosyjski producent oficjalnie zaprezentował model Granta TC1, który wystartuje w tegorocznych wyścigach WTCC. Zawody te nie są dla Łady obce, ponieważ po raz pierwszy marka pojawiła się w 2008 roku z dwoma auta – model 110. Na sezon 2014 przygotowano trzy pojazdy – model Granta TC1, którymi będą startować Rob Huff (wygrał WTCC w 2012), James Thompson i Michaił Kozlovski. Łada najlepszy dotychczasowy wynik osiągnęła w ubiegłym roku, kiedy to Thompson zajął piąte miejsce.
Masa pojazdu wynosi 1150 kg. Jest to mniej o 50 kg od poprzednika. Ponadto zawieszenie obniżono o 20 mm oraz zastosowano 18-calowe felgi z lekkich stopów. Samochód otrzymał także agresywny wygląd. Pod maskę auta trafił 4-cylindrowy, 1.6-litrowy turbodoładowany silnik o mocy 380 KM.
Łada już zapowiedziała, że na przyszły sezon zostanie przygotowany nowy samochód.
Zobacz podobne artykuły:
Rusza sezon driftingu
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Rajd Akropolu 2026
Wiadomości / Moto sport
2026.06.26
Maciej Serafin na mecie „Wyścigu do Chmur”
Wiadomości / Moto sport
2026.06.24
Toyota Off‑Road Festival 2026
Moto fanatyk
2026.06.26
„Nigdy nie powstanie elektryczny model 911”
Wiadomości / News
2026.06.26