Serwis korzysta z plików cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę, że będą one umieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Mogą Państwo zmienić ustawienia dotyczące plików cookies w swojej przeglądarce.

reklama
91 proc. kierowców wymienia opony na zimowe
kalendarz 30/11 2013

91 proc. kierowców wymienia opony na zimowe

O potrzebie dostosowania opon do warunków atmosferycznych nie trzeba już przekonywać kierowców.

W listopadzie wyszukiwarka lokalna panoramafirm.pl zanotowała 74 proc. wzrost zapytań o wymianę opon. Z przeprowadzonych badań przez internetowy serwis sprzedażowy Allegro wynika, że 91 proc. kierowców z nadejściem chłodniejszych dni zmienia ogumienie na zimowe, a 5 proc. stosuje mało popularny typ opon całorocznych. Tylko 2 proc. zmotoryzowanych jeździ zimą na letnich oponach.

Wzrastające zainteresowanie wymianą opon na zimowe jest sygnałem, iż pomimo sprzyjającej kierowcom jeszcze jesiennej aury, z decyzją o wymianie nie czekamy do pierwszego śniegu. Z badania TNS Polska przeprowadzonego na zlecenie producenta opon Michelin wynika, że mimo iż w Polsce nie ma jeszcze ustawowego obowiązku stosowania ogumienia typowo zimowego w zimie, 91 proc. badanych deklaruje, że wymienia opony w zależności od pory roku. Jako powód podają względy bezpieczeństwa - bieżniki opon zimowych o wiele lepiej, niż letnie, radzą sobie na śliskich, ośnieżonych nawierzchniach.

"Polscy kierowcy stają się coraz bardziej zainteresowani bezpieczeństwem swoim i swoich pasażerów. Jednocześnie staranniej przygotowują pojazdy do zmieniających się warunków atmosferycznych. To tłumaczy tak duży wzrost zapytań o zlokalizowane w pobliżu punkty wymiany opon, które obserwujemy w naszej lokalnej wyszukiwarce panoramafirm.pl już w listopadzie. Widzimy również, że Internet jest pierwszym wyborem jeśli chodzi o poszukiwanie produktów czy usług niezbędnych w codziennym życiu" – mówi Adrian Hinc, Kierownik Produktu Internetowego w Eniro Polska.

Przypomnijmy, że producenci opon zalecają wymianę ogumienia w chwili, gdy średnia dobowa temperatura spadnie do 8 stopni C. Jednocześnie dodają, że im wcześniej się za to zabierzemy, tym lepiej. Jak pokazuje wzrost zapytań na hasło „wymiana opon” w internetowej wyszukiwarce widać, że Polacy już rozpoczęli przygotowania swoich samochodów do zimy. Obserwowane wysokie wskaźniki świadomości kierowców w kwestii używania opon zimowych z pewnością mają znaczenie dla bezpieczeństwa na drogach.

źródło: Eniro